Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Apartmány u babičky - San Marco Mutěnice

Kraj: 
Jihomoravský kraj
Okoli: 
Mutěnice
Oblast: 
Lednicko-Valtický areál, Jižní Morava

Informace

Popis

Apartmány u babičky - rekreace na jižní Moravě

Apartmány se nachází v prostorách rodinného vinařství. Na zahradě je altán s grilem a posezením pro 40 osob, udírna a bar. Pro absolutní soukromí doporučujeme rezervovat si obě ložnice apartmánu, tedy celý apartmán. Rezervace jedné ložnice je možná, ale druhou ložnici apartmánu nabídneme k ubytováním ostatním hostům. Může se tedy stát, že ve stejnou dobu pobytu budete sdílet společné prostory apartmánu (WC, sprchu, jídelnu, terasu) s jinými hosty. Apartmány u babičky jsou zařízeny v rustikálním stylu s krásným výhledem na okolní vinice, vinařství, zahradu a sad přilehlý k penzionu.

 

Rozdělení a vybavení apartmánů

K dispozici je 21 lůžek:

 • apartmán č.1 - 2 ložnice (3+3) lůžka - bez terasy
 • apartmán č.2-4 - 2 ložnice (2+3) lůžka - s terasou

 

Každý apartmán má dvě oddělené ložnice, vstupní předsíň, samostatné WC a sprchu, společnou místnost s jednoduchou kuchyňskou linkou, lednicí, jídelním setem (stůl, židle).

Z této místnosti vede vstup do ložnic apartmánu. Apartmán č.1 má dvě ložnice a každá s třemi samotnými lůžky. Apartmány 2,3 a 4 mají dvě ložnice, jedna ložnice s třemi samotnými lůžky a druhá ložice s manželskou postelí.


Firemní večírky, oslavy a rodinná setkání

Pro svatby, rodinné oslavy, přátelská či firemní posezení nabízíme pronájem stylového baru v penzionu Pod Búdama nebo v penzionu na brněnské ulici. Obě místa jsou připravena pro příjemně prožité akce v soukromí. Během léta je k dispozici posezení na letní terase s krbem. Uvnitř penzionů usadíme až 40 osob.

 

Dle přání se rádi postaráme o:

 

 • přípravu Garden party – grilování selete i jiných masových specialit
 • zajištění živé hudby – umíme nejen cimbálovku
 • domluvení vyjížďky na koních se zábavným programem – opékání nebo grilování
 • pronajmutí projektoru s plátnem, flipchartu

Kolik pronájem stojí?

Cena pronájmu penzionu je individuální dle konkrétních přání a požadavků. Kontaktujte nás, rádi vám cenu spočítáme.


Vlastní grilování & letní párty

Baví vás grilování? Ale nemáte tu možnost? Přijeďte k nám do Mutěnic. Vše, co ke grilování budete potřebovat, vám zapůjčíme. Anebo si u nás grilování objednejte a my se o to postaráme osobně.

 

Na sele i jiné speciality

Zapůjčíme vám profesionální gril na pečení selete i jiných dobrot. Potraviny na grilování si můžete dovézt vlastní, nebo je dle potřeby zajistíme my.

 

Půjčujeme

 • gril na pečení selete
 • gril na klasické grilování masových specialit
 • elektrický gril
 • i grilovací nářadí

Na přání domluvíme také živou hudbu. Ceny domluvíme dohodou.


Cyklovýlety a půjčovna kol

V Mutěnicích je krásně v každém ročním období. Během léta však můžete svá těla protáhnout na nově vybudovaném venkovním sportovišti nebo cyklovýletem do Kyjova a zpět.

 

Cyklostezka

Místní jí neřeknou jinak než Mutěnka. Obousměrná cyklostezka vede po bývalé železnici nádhernou krajinou z Kyjova přes Svatobořice-Mistřín, Dubňany až do Mutěnic. Mutěnka je dlouhá 13 km a během jízdy nastoupáte pouhých 17 metrů. Je ideální k podvečerní projížďce, kterou si v klidu užije každý cyklista.

 

Nemáte vlastní kolo? Půjčte si jej!

Cena trekkingového kola je 300 Kč za každý započatý den.

 

Sportoviště

Mutěnické sportoviště je pouhých 100 metrů od penzionů. K dispozici je tenisový kurt, hřiště na volejbal, házenou, košíkovou a hřiště s umělou trávou pro fotbalová utkání či soustředění.

Co s načatým večerem?

Ubytujte se v jednom z našich penzionů a večer si zpříjemněte posezením u vínka nebo řízenou ochutnávkou.


Degustace vín ve sklípku U Zimolků

V rodinném vinařství Zimolkovi ochutnáte a poznáte to nejlepší z úrody našich vinic. Užijete si pravý moravský lidský přístup, pohostinnost a přívětivost místních.

 

Pro koho?

Večer ve sklípku s řízenou degustací připravujeme pro skupinky od 6 až do 28 osob. Pokud víte, že vás bude méně než šest či neobsadíte celou kapacitu sklípku, pokusíme se na stejný termín domluvit další zájemce a degustaci spojit s ostatními. Vše záleží na vzájemné domluvě.

 

Jak večery probíhají?

Hosty ve vinném sklípku vítáme v 19:00 domácí ovocnou pálenkou a malým pohoštěním. Poté už přejdeme k ochutnávání mladých vín taháním koštýře ze sudu i vín v lahvích, která už v sudu nemáme. Neopomeneme vám nabídnout vzorek z archivu. Jde o vína, která jsou chloubou našeho sklípku. Obvykle máme na výběr z 10 až 15 vzorků. Pokud k nám pojedete během září či října, budete mít možnost okoštovat i burčák. Aby se vám vzpomínka na vína v paměti lépe uchovala, o každém vínu vám krátce popovídáme.

Po ochutnávce vás čeká stylové posezení v horní části sklípku s tradičním pohoštěním a sudovým vínem. Podávat budeme moravské speciality (uzené, slaninu, klobásy, sýry, zeleninu, pečivo, domácí pomazánky, škvarky, tlačenku a další dobroty), popř. něco z grilu.


O vaše pohodlí a spokojenost se po celý večer bude starat sklepmistr a majitel sklípku. Rádi vám vysvětlíme postupy při výrobě vína i samotnou výrobu. Odpovíme na vaše otázky. A pokud už nebudete mít nic dalšího na srdci, necháme vás užít si popíjení vínečka, zpívání a volné zábavy.

 

Kolik stojí degustace aneb „Mutěnický all inclusive“

 • degustaci sudových a vybraných archivních vín
 • posezení s občerstvením – moravské speciality, slané pečivo a nealko nápoje (voda, káva, čaj)
 • neomezenou konzumaci sudového vína
 • 6 hodin ve sklípku; po domluvě je však možné návštěvu prodloužit třeba až do rána
 • lahev vybraného vína jako dárek

 

Cena večeru s degustací - 690.- za osobu

 

Dle přání dále nabízíme

 • teplou večeři (například pečenou kachnu s bílým a červeným zelím, strapačky a kynutý knedlík) v Penzionu Pod Búdama – cena dohodou
 • živou hudbu
  • cimbálová muzika od 5 000 Kč za 3 hodiny
  • harmonika od 1 250 Kč za 3 hodiny
 • pronájem vlastního archivního boxu– v našem archivním sklípku uložíme vaše zakoupená nebo darovaná vína z Mutěnic i odjinud

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Stravování

Rautové pohoštění, obědy i večeře

Plánujete s rodinou, partou známých či kolegů výlet do Mutěnic s noclehem? Objednejte si u nás oběd, večeři nebo rovnou celý raut. Vaše břicha naplníme dosyta.

 

Pro koho?

Oběd, večeři i raut nabízíme skupině hostů, která se k nám chystá a ubytuje se v penzionu Pod Búdama.

Jaké pohoštění nabízíme?

Konkrétní jídla si vybíráte předem z aktuálního jídelního lístku. Máte rádi třeba svíčkovou, vepřo knedlo zelo, hospodský nebo maďarský (kotlíkový) guláš, masa na grilu, grilovanou vepřovou kýtu nebo grilované sele? My taky!

Rautové menu připravíme dle vašeho přání. Rádi máme tatarský biftek s topinkami, kuřecí křidýlka, kuřecí prsa, vepřové a kuřecí řízečky, sýrové a salámové mísy, různé zeleninové saláty i ovocné mísy.

 

Kolik stojí a jak objednat?

Ať zvolíte oběd nebo rautové menu, pohoštění je nutné objednat minimálně 3 dny před vašim příjezdem. A to e-mailem nebo telefonicky. Pohoštění si můžete vychutnat v baru, mysliveckém salonku nebo na letní terase penzionu Pod Búdama.


Tradiční moravská zabijačka

Ne každý má rodinu na venkově a příležitost zažít tradiční zabijačkové hody. Abyste se o takový zážitek nepřipravili, přijeďte na víkend do Mutěnic. Uspořádáme pro vás moravskou zabijačku. Nebojte se přiložit ruku k jídlu. A užijte si tradici tak, jak ji znáte třeba jen z vyprávění.

 

Kdy? A pro koho?

Zabijačky jsou víkendovou akcí, tedy od pátku do neděle. Jedině tak si ji vychutnáte do syta. Vítaná je jakkákoli parta lidí, kterou výroba zabijačkových produktů zajímá. Akce se koná pouze v zimníh měsících.

 

Jaký je program?

Pátek
Po vašem příjezdu a ubytování si v penzionu můžete odpočinout, projít se po Mutěnicích anebo vyrazit na prohlídku Mutěnických sklípků s ochutnávkou. Rádi vám zajistíme i kolektivní večeři v prostorách penzionu, kde budete ubytováni.

Sobota
Začínáme hned brzy z rána. Topič u kotle bude mít budíček v sedm ráno, ostatní si mohou dopřát ještě půlhodinky spánku navíc. Samotný akt zabíjení a čištění vepře bude z hygienických důvodů probíhat mimo prostory penzionu. V 8 hodin zahájíme zabijačku domácí meruňkovicí a slivovicí. Pokračovat budeme snídaní: mozeček s vejci, domácí svatební koláče, ořechové a makové buchty, káva, čaj, svařené víno apod. Svačinu v podobě ovaru s hořčicí, křenem a pečivem budeme podávat před polednem.

Poté se budete moci volně zapojit do zpracovávání masa. Budeme vyrábět tlačenky, jitrnice, jelita i škvarky. Oběd bude pozdní (mezi 14 až 16 hodinou), ale zato vydatný: ovarová polévka a pečené maso v bláně s bramborovým salátem. Den zakončíme návštěvou sklípku s ochutnávkou vína a posezením. A co k večeři? Smažený vepřový řízek a pečivo.

Neděle
Na posilněnou budeme na snídani servírovat ovarovou polévku s kroupami, tlačenku, jitrnice, škvarky i pečené maso. Samozřejmostí je káva a čaj.

 

Co si s sebou vzít do Mutěnic?

Takové teplé oblečení, které snese práci na čerstvém vzduchu. Jsou-li mezi vámi muzikanti, vezměte s sebou své nástroje. Pokud si budete chtít odvézt ovarovou polévku, přivezte si vhodnou nádobu. A dobrou náladu doma také nezapomeňte.

Co si z Mutěnic odvezete?

Pár jitrnic, jelit, škvarků, polévku, půl tlačenky, láhev mutěnického vína a lahev ohnivé vody (meruňkovice, slivovice).

 

Kolik zabijačka stojí a co je v ceně?

 • ubytování v penzionu na dvě noci
 • páteční dvouhodinová ochutnávka vín (bez občerstvení)
 • sobotní stravování – snídaně, svačina, oběd, večeře, ochutnávka
 • nedělní snídaně
 • produkty s sebou

 

Cena za osobu je 2990.-. Akce je určena pro 8 až 20 osob.

 

Na objednání aneb Co není v ceně zabijačky

 • páteční večeře – cenu upřesníme dle počtu osob
 • páteční občerstvení na ochutnávce vín – cenu upřesníme dle počtu osob
 • cimbálová muzika – od 5 000 Kč za 3 hodiny
 • harmonika – od 1 250 Kč za 3 hodiny
 • pivo a jiné alkoholické nápoje

 

Možnosti v okolí

Možnosti v okolí penzionu

Mutěnice jsou ideálním výchozím bodem k výletům a poznání jižní Moravy. Ubytujte se v jednom z našich penzionů a výletujte. Budete koukat, co vše se v okolí dá vidět.

 

Bukovanský Mlýn - 25 km autem z Mutěnic

Stylový Areál Bukovanský se nachází na vrcholu kopce mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky u Kyjova. Rohledna ve stylu větrného mlýnu s dobovým hotelovým areálem nabízí celou škálu atraktivních služeb. Celý tento areál se nese v tradičním stylu moravského Slovácka a duchu.

 

Skanzen Strážnice - 26 km autem z Mutěnic

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy představuje lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka v průběhu historie. Skanzen je proto rozčleněn do areálů představující různé regiony.

Národní ústav lidové kultury v areálu muzea každoročně pořádá typické akce, jako například stavění máje, dožínky, zarážení hory a další. Doprovodně probíhá například košt a ochutnávky, dále ukázky rukodělných technik a akce pro děti.

 

Zámeček Pohansko v Lednicko-Valtickém areálu - 31 km autem z Mutěnic

Lovecký zámeček s archeologickou expozicí se nachází v Lednicko-Valtickém areálu a dokumentuje výsledky výzkumu slovanského hradiště. Pro originalitu a rozsáhlost byl v roce 1996 zařazen mezi památky UNESCO. V blízkosti zámečku Pohansko je na místě významného nížinného hradiště archeoskanzen a také například replika kultovního místa tvořeného dřevěnými idoly pohanských božstev.

 

Muzeum Čs. pohraničního opevnění Pohansko U Závory - 31 km autem z Mutěnic

Muzeum Čs. pohraničního opevnění Pohansko U Závory se nalézá v sousedství loveckého zámečku Pohansko na břehu rybníka. Interiér tvoří dobová výstroj a výzbroj tvořící, mimo jiné, také ruční ventilátor a několik zbraní. V sousedství se nachází betonový bunkr, který byl součástí prvorepublikového opevnění Československa. Bunkr má maskovací nátěr a v okolí jsou protipěchotní překážky.

 

Technická památka Výklopník na Baťově kanále - 19 km autem z Mutěnic

Technická památka Výklopník na Baťově kanálu se nachází u obce Rohatec a byla postavena v roce 1939. Dnes je jednou z poučných zajímavostí na trase Baťova kanálu. Leží totiž na trase pěších, cyklistických, ale i lodních výletů. Památka slouží jako vyhlídková věž, ale možná je také prohlídka interiérů s odborným výkladem. V těsné blízkosti je pak malebné přístaviště s půjčovnou lodí a občerstvení.

 

Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích - 16 km autem z Mutěnic

Vršek Hradištek leží na jižním okraji kopce ve výšce 262 m.n.m. nedaleko Velkých Bílovic, také znám jako Zímarky. Zde stojí kaplička ve tvaru románské rotundy odkud je krásný výhled na rozhraní Dolnomoravského a Dyjskosvrateckého úvalu.

 

Zámek Lednice - 26 km autem z Mutěnic

Zámek Lednice ve stylu anglické gotiky a nachází se v malebném Lednicko-Valtickém areálu. Prohlídka nabízí čtyři trasy, a to reprezentační sály v přízemí zámku, knížecí apartmány a byt knížeích vychovatelů v prvním patře zámku, dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku a umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel Součástí zámku je také francouzská zahrada, Zednářská zahrada a palmový skleník.

 

Lednicko-valtický areál - 25 km autem z Mutěnic

Lednicko-valtický areál je perlou historického a kulturního bohatství České republiky. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé především díky nádherným zámkům a přilehlým parkům. V celé areálu jsou rozmístěny romantické stavby v podobě letohrádků či loveckých zámečků, jako např. Minaret, Janův hrad, Hraniční zámeček, Apollonův chrám, Belveder a další. Dokonalé panorama doplňují zámecké rybníky.

 

Aqualand Moravia - 53 km autem z Mutěnic

V Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna, se nachází nejmodernější aquapark v České republice, který nabízí 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky v hlavní části a v takzvané „chill“ zóně najdete kryozónu, římské lázně a celý areál doplňují restaurace pro 480 hostů. Venkovní část pak nabízí panorama Pálavských vrchů.

 

Galerie výtvarného umění - 11 km autem z Mutěnic

Budova Galerie výtvarného umění v Hodoníně je situována u vlakového nádraží naproti Masarykova pomníku. Program pravidelně nabízí měnící se expozice a kulturní akce, ale také expozici stálou. Budova je zdobena folklorními náměty a za ní se nachází menší park.

 

Solná jeskyně / štola Hodonín - 11 km autem z Mutěnic

Pohádková Solná jeskyně se nachází na Národní třídě v Hodoníně v budově v budově Muzea naftového dobývání a geologie. nabízí relaxaci i zdraví. Jedná se o originální metodu ve využití síly solí z Mrtvého moře s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Jeskyně je uzpůsobená i pro pobyt s dětmi.

 

Paintball park Hodonín - 12 km autem z Mutěnic

Tento rozlehlý areál se nachází asi 3 km za městem Hodonín na Pánově. Poskytuje jak půjčování profesionální výbavy pro plnohodnotnou hru v sedmi členitých hřištích, tak nabízí záživné akce. Propojením všech playgroundů vzniká areál až pro 400 osob. Vše pro pravidelné hráče, ale také pro amatéry.

 

Denní lázně Hodonín (Blis Day Spa) - 12 km autem z Mutěnic

Hodonínské lázně se nachází na na Jižní Moravě v nádherném prostředí Slovácka. Nabízí cílenou léčebnou a rehebilitační péči na vysoké odborné úrovni, jejímž základem je přírodní léčivá jodobromová minerální voda zvaná solanka, která má blahodárné účinky a patří mezi nejkvalitnější vody v Evropě. Pobyt pak zpříjemňuje řada kulturních programů a folklorních akcí.

 

Zimní stadion Hodonín - 11 km autem z Mutěnic

Zimní stadion v Hodoníně se nachází v parku mezi autobusovým nádražím a hlavní třídou. Je sídlem SHK Drtiči a hrají se zde mistrovských zápasů v krajském přeboru II. třídy.

 

Slovanské hradiště Mikulčice - 17 km autem z Mutěnic

Slovanské hradiště se nachází za obcí Mikulčice a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v České republice. Byly zde nalezeny předměty denní potřeby, ale také mistrovské kusy raně středověkého uměleckého řemesla, které byly vyrobeny ze železa, bronzu, stříbra či zlata. Unikátní jsou zvláště dřevěné nálezy, které se běžně nedochovávají. Venkovní návštěvnický okruh nabízí základy dvanácti objevených kamenných kostelů, a jednoho knížecího paláce z 9. století.

 

Masarykovo muzem v Hodoníně - 11 km autem z Mutěnic

Masarykovo muzeum v Hodoníně je situováno za městskou radnicí směrem na Slovensko. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy i veřejnost.

 

Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice - 7 km autem z Mutěnice

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích nabízí exkurze, kde je možné vidět na vlastní oči, jak a kde se bylinky pěstují, jak se vyrábí nálevový čajový sáček a samotnou výrobu. Areál nabízí krásný výhled do krajiny z Vyhlídky na výsluní, posezení v čajovém salónu s kavárnou Čas na čaj a vychutnat si vynikající čaj, kávu a další místní dobroty. Firemní prodejna poskytuje širokou nabídku čajů, koření i dalších bylinkových specialit a ve vegetačním období je možné navštívit venkovní Bylinkovou zahradu svaté Hildegardy.

 

Muzeum naftového dobývání - 10 km autem z Mutěnic

Jediné muzeum svého druhu v České republice se nachází v Hodoníně u vlakového nádraží v budově bývalých kasáren. Muzeum naftového dobývání a geologie nabízí vnitřní expozice a venkovní technologický park v okolí muzea.

 

Přístaviště U Jezu – Hodonín (výlety lodi po moravě) - 13 km autem od Mutěnic

Areál přístaviště, který se nachází v překrásné přírodě, kterou je možnost vidět při plavbě po řece Moravě na výletních lodích. Celoročně funguje občerstvení ve stylové srubové restauraci a v letní sezónu se běžně grilují nebo udí v přilehlém stánku. V provozu je také kemp, kde je možnost ubytování v indiánských týpí, chatce nebo vlastním stanu.

 

Koupaliště Kyjov - 22 km autem z Mutěnic

Areál koupaliště v Kyjově je vybaven standartním plaveckým bazénem se skokanskými můstky, dále bazénem pro neplavce s menší hloubkou a dětským brouzdalištěm. Areál také nabízí příjemné zázemí pro návštěvníky jako bufety s občerstvením a hřiště pro plážový volejbal.

 

Větrný mlýn Starý Poddvorov - 10 km autem

Větrný mlýn ve Starém Poddvorově je postaven celý ze dřeva a pochází z roku 1870, kdy ho nechal postavit mutěnický občas Laštůvka. Mlýn je beraního typu a je situován na vrhovině přibližně 3 km směrem na Čejkovice a obležen malebnými ovocnými sady. Vyhlídka z mlýna směřuje až k Buchlovickým vrchům, Podluží a předhůří Bílých Karpat. Díky důmyslné konstrukci soustrojí byl mlýn celý otočný, aby lopaty byly vždy na straně větru. V posledních letech sloužil mlýn už jen k výrobě krup.

 

Cyklostezka Mutěnka - Na kole z Mutěnic do Kyjova

Jedná se o obousměrnou stezku pro cyklisty o šířce 2,5 m. Trasa vede po bývalé železnici Kyjov – Mutěnice (Kyjov, Svatobořice-Mistřín, Dubňany, Mutěnice). Cyklostezka byla zprovozněna v roce 2012, jejím správcem je DSO Mutěnka.

Parametry trasy

 • Délka: 13 km
 • Nastoupáno: 17 m
 • Náročnost: velmi lehká
 • Vhodné pro: silniční kolo, trekking, cross

 

Vodní nádrže Nové Mlýny - 35 km autem od Mutěnic

Důvodem vybudování nádrže, která se nachází na severní hranici CHKO Pálava, byla původně snaha zabránit povodním. Dnes je však tato oblast rezervací, jednou z nejvýznamnějších lokalit pro rybáře, místem pro rekreaci a provozování extrémních sportů. Významným rysem jsou také ideální podmínky pro pěstování révy vinné a ovocných stromů. Je možné zde spatřit mořského orla a další pestré ptactvo po celý rok. Kostel sv. Linharta pak svou historickou i stavební hodnotou s románským jádrem a gotickou představbou se řadí k nejstarším a velmi vzácným kulturním památkám Jižní Moravy.

 

Templářské sklepy a zámek Čejkovice - 5 km autem od Mutěnic

Tradice Templářské sklepů v Čejkovicích začala s příchodem tajemného řádu templářských rytířů, kteří přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, s čímž byla spojena nová epocha pěstování vinné révy až v širokém okolí. Čejkovickým panstvím prošlo po staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Vítkovců, Jezuité a Habsburkové. Ti sídlili na renesančním zámku, který vznikl z původně gotické tvrze templářů. Postupně byl dobudován rozsáhlý zámecký park, vinné sklepení a hotel.

 

Koupaliště Dubňany

Příjemné koupaliště s plaveckým a dětským bazénem a dvěma tobogány se nachází asi 7km od města Hodonín směrem na Kyjov. Vyznačuje se menší návštěvností a spíše klidem než ruchem aquaparků. Občerstvení nabízí restaurace přímo v areálu a několik stánků. Zasportovat si můžete při plážovém volejbale, či u ping pongu.

 

Koupaliště Hodonín - 12 km autem z Mutěnic

Koupaliště o celkové rozloze 24 350 m² a s vodní plochou 2250 m² patří mezi největší a nejmodernější zařízení v celé České republice. Návštěvníci mohou vychutnávat víceúčelový bazén s a rekreační bazén s různými atrakcemi a také dětský bazén. Jsou zde dvě hřiště na plážový volejbal a lze zde hrát mini golf a ping pong.

 

Mikulov – Pálavské vrchy - 36 km autem z Mutěnic

Pálavské vrchy jsou rozloženy mezi Dolními a Horními Věstonicemi, Pavlovem a Mikulovem, asi 50km na jih od Brna. Soustava několika kopců, kolem kterých se rozkládá oblast Pálavy, což je úžasná biosférická rezervace UNESCO zahrnující rozsáhlý komplex vápencových útvarů, terény pro horolezecké nadšence nebo obyčejné turisty a je domovem mnoha chráněných rostlin i zvířeny.

 

Zoo Hodonín - 10 km autem od Mutěnic

Založení hodonínské zoologická zahrady je datováno k roku 1977 a patří tak v rámci Unie českých a slovenských zoo patří k nejmladším a zároveň i nejmenším. Přesto aktuálně chová 730 kusů našich i exotických zvířat ve 170 druzích, přičemž také ochraňuje na sedmdesát ohrožených druhů světové fauny, čímž plní základní poslání zoologických zahrad. Zákaznícký komfort zabezpečují doplňkové aktivity v podobě moderního sociálního zařízení, dětských hřišt s atrakcemi a ekokoutek. Suvenýry a občerstvení jsou samozřejmostí, například u kulturně-výchovných akcích.

 

Baťův kanál - 15 km autem od Mutěnic

Baťův kanál je vodní cesta o délce 53 km, která vede z Otrokovic do Holíče na Slovensku. Velká část této cesty je vyhledávána kvůli malebným meandrám a okolní krajině. Na kanále leží celkem 13 jezů, kde je možné využít vyhlídkových plaveb s občerstvením.

 

Sklepy Jarošek - 1 km pěšky

Sklepy Jarošek se nachází v oblasti Pod Búdama v malebné obci Mutěnice. Své zážitky v moravském slovácku si můžete nejlépe vychutnat právě zde. V sousedství sklepů se nachází také vinařské muzeum, a tak se můžete nechat okouzlit pravou vinařskou atmosférou se vším všudy. Jsou zde nejen lahodná vína, ale také vynikající domácí kuchyně.

 

Zámek Milotice - 13 km autem od Mutěnic

Státní zámek Milotice je barokní zámek ležící v obci Milotice v okrese Hodonín.

Na místě dnešního zámku stávala původně vodní tvrz, připomínaná ve 14. století. Po ní dnes zůstal jen vodní příkop kolem zámku. Někdy mezi lety 1586-1596 byla tvrz za majitele Bernarda Ludvíka Tovara z Enczesfeldu přebudována na jednopatrový zámek v renesančním slohu. V 70. letech 17. století byla stavba zvednuta o další patro a přistavěny čtyři nárožní věže. Dnešní barokní podobu zámek získal během dvou přestaveb za majitele Karla Antonína Serényi v letech 1719-1725 a 1738-1743. V období baroka byla brněnským stavitelem Františkem Benediktem Klíčníkem v areálu zámku vybudována sala terrena. U zámku se nachází velký francouzský park a bažantnice.