Chalupa 1022 a 161 - Beskydy

Kraj: 
Zlínský kraj
Okolí: 
Velké Karlovice
Oblast: 
Beskydy

Informace

Popis

Chalupa 1022

Chalupa Velké KarloviceChalupa se nachází ve Velkých Karlovicích - údolí Leskové v chráněné krajinné oblasti romantického podhůří Javorníků a Beskyd. Prostředí je vhodné k odpočinku - relaxaci, letním a zimním sportům.

Chalupa nabízí ubytování pro 11 osob.

K dispozici jsou čtyři ložnice, dvě koupelny se sprchovým koutem a WC. Kuchyň s jídelnou spojena obývacím pokojem a chodem na venkovní terasu s posezením, krbem, a vířivou vanou. V obývacím pokoji je krb, barevná televize, DVD, radio s CD. Kuchyň je plně vybavena nádobím, rychlovarnou deskou, mikrovlnou troubou, myčkou na nádobí a lednicí. Během pobytu na chalupě lze využít venkovní gril na dřevěné uhlí, elektronické šipky, stolní tenis, dětské hřiště s pískovištěm, bembinton, a jiné. V místě je skiareál Galík, Laterna, Razula (vzdálená 50m), značené a udržované turistické a běžecké trasy. Tenis, squash, bowling, golf, jízdárna a koupaliště v blízkosti.

 

Chalupa 161

Chalupa se nachází ve Velkých Karlovicích - údolí Leskové v chráněné krajinné oblasti romantického podhůří Javorníků a Beskyd.Velké Karlovice

Prostředí je vhodné k odpočinku - relaxaci, letním a zimním sportům.

Chalupa nabízí ubytování pro 11 osob.

K dispozici jsou čtyři ložnice, koupelna se sprchovým koutem, 2x WC, jídelna, terasa s vířivou vanou. V obývacím pokoji je krb, barevná televize, DVD, rádio. Kuchyň je plně vybavena nádobím, rychlovarnou deskou, mikrovlnou troubou, myčkou na nádobí a lednicí. Během pobytu na chalupě lze využít venkovní gril na dřevěné uhlí, elektronické šipky, stolní tenis, dětské hřiště s pískovištěm, bembinton, a jiné. V místě je skiareál Galík, Laterna, Razula (vzdálená 50m), značené a udržované turistické a běžecké trasy. Tenis, squash, bowling, golf, jízdárna a koupaliště v blízkosti.

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

Prostřední Bečva

Objekt Kapacita Cena za os. a noc
Apartmán 529 5 osob 220 Kč
Apartmán 624 5 osob 200 Kč *
Chata 4 osoby 225 Kč *

Velké Karlovice

Kapacita obou objektů je 2x11 lůžek. Pronajmout si lze pouze celý objekt, ale pro lepší orientaci je v ceníku kromě celkové ceny pronájmu uvedena i odpovídající cena za osobu a lůžko (za předpokladu plného obsazení lůžek, tj. 11 osob)

Typ pobytu Noci Cena za objekt Cena za os. a noc
víkend PÁ - NE 2 6000 Kč 272 Kč
prodloužený víkend 3 8000 Kč 242 Kč
AKCE NE - ČT (4 dny za cenu 3) 4 8000 Kč 181 Kč
Sezona 7 21 000 Kč 272 Kč

Sezona: od 9.6.2012 - 15.9.2012 a 8.12.2012 - 16.3.2013

*) K ceně pobytu bude připočtena spotřeba elektřiny

**) Při ubytování pouze 2 osob cena 600 Kč na osobu a noc

V ceně pobytu je zahrnuto

  • rekreační poplatek z lůžka 20 Kč
  • lůžkoviny

V ceně pobytu není zahrnuto

  • spotřeba el.energie (podle skutečného stavu odběru)
  • poplatek za domácí zvíře 100 Kč / noc
  • vířivá vana
  • rezervace a platba za pobyt 

Pobyt je nutno rezervovat dopředu. Rezervaci můžete provést pomocí webového formuláře. Rezervace se stává závaznou po zaplacení zálohy ve výši 50% z celkové částky na účet. Kauce se doplácí první den pobytu. Uhrazením zálohy potvrzuje zákazník, že se seznámil se službami, cenou, platebními a jinými podmínkami, ubytovacím řádem, všeobecnými podmínkami a vzláště stornovacími podmínkami.

 

Kontakt

Mobil: +420 607 720 509, +420 720 656 600

Adresa: Provozovatel, Na Marečkově 352, 75605, Karolinka

www: www.sruby-razula.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Letní rekreace

Rožnovsko je kraj s nejstarším a největším muzeem lidové architektury u nás, kraj pod Radhoštěm, kraj folklóru, celoroční turistiky, kvalitních služeb a pohostinných lidí.S Rožnovskem je spojována zejména lidová architektura, a to nejen ta soustředěna v rožnovském skanzenu, ale nacházejí se tady rovněž významné církevní památky, jako je kaple na Radhošti nebo poutní chrám v Zašové, a další zajímavosti, jako je areál Pusteven nebo socha Radegasta. Kulturní krajina Rožnovska, jehož osu tvoří Rožnovská Bečva, je výsledkem staletého působení člověka na přírodu. Oblast je součástí CHKO Beskydy a k nejcennějším rezervacím patří Kněhyně. Oblíbeným cílem turistů je Radhošť s rozhlednou Cyrilka. Na Rožnovsku je velmi silná folklórní tradice. Jen ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se každoročně koná na šest desítek folklórních akcí. Rožnovsko je oblastí s bohatou nabídkou rekreačních možností, včetně sportovního vyžití a kvalitních doprovodných služeb. Prožít se tu dá příjemná dovolená i víkend. Zimní dovolená na Rožnovsku nemusí být jen lyže nebo brusle, ale také kuželky, bowling, vířivka nebo masáž.

Turistické trasy a cyklotrasy

Cyklostezka Bečva

Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na 160 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané.

Rožnov pod Radhoštěm

Bývalé lázeňské městečko proslavené Valašským muzeem v přírodě láká návštěvníky svou polohou v podhůří Beskyd a poklidným stylem života. Rožnov není jen o Valašském muzeu, ale najdete zde také krásné náměstí, kde můžete v pekárně ochutnat typický valašský frgál a odpočinout si na lavičce pod jehličnany a sochou T. G. Masaryka. Rožnovský pivovar zase nabízí speciální kvasnicová piva, v parku je k vidění krásný dřevěný altán a ve Společenském domě se nachází malebný dřevěný interiér útulné patrové restaurace.

Valašské muzeum v přírodě

První skanzen v Československu (otevřen roku 1925) představuje návštěvníkům typickou valašskou architekturu i styl života starých Valachů. V muzeu se každoročně konají jarmarky, celodenní ukázky tradičních řemesel, masopustní a velikonoční obyčeje, ukázky praní prádla, hrnčířské nebo kovářské dny, setkání řezbářů, vánoční koledy a další slavnosti.Valašské muzeum v přírodě založené bratry Jaroňkovými v roce 1925 je opravdovým turistickým lákadlem pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Můžete obdivovat lidovou architekturu, dovednost valašského obyvatelstva, pekařské výrobky, řemeslo, valašské lidové tance v krojích, domácí zvířata při chalupách a malebnou krajinu. Procházka Valašskou dědinou (část muzea) je poutavá v každé roční době, podzim ovšem přidává celé expozici na barevnosti a pohodě. V podzimním období není špička sezóny, proto si přijdou na své zejména ti návštěvníci, kteří mají radi větší soukromí a klid.Technicky zaměřené návštěvníky i děti určitě zaujme svou velikostí obrovský větrný mlýn.

Pustevny a Radhošť

Pověstmi opředená hora Radhošť vypínající se nad Rožnovem do výšky 1129 metrů se proslavila především sochou boha Radegasta od Albína Poláška a kaplí Cyrila a Metoděje. Pustevny, z nichž vede hřebenová stezka na Radhošť, jsou známé díky typickým stavbám architekta Dušana Jurkoviče Maměnka a Libušín.Od horní stanice lanové dráhy a historických secesních staveb se vydáte po modré turistické značce směrem k vrcholu Radhošť. Ve vzdálenosti 0,5 km od Libušína a Maměnky se nachází rozhledna Cyrilka, ze které je nádherný výhled na okolní vrcholy a při jasné viditelnosti až na Lysou horu (1 324 m n. m.).K monumentální soše pohanského boha hojnosti, úrody a války - Radegasta, je to 0,7 km od rozhledny Cyrilky. Sochu vytesal roku 1930 frenštátský rodák Albín Polášek. Zde si můžete odpočinout, občerstvit se ryzím pivem z hor a pak pokračovat směrem ke kapli Sv. Cyrila a Metoděje, která leží na vrcholu Radhošť (1 129 m n. m.).Vrchol Radhoště je vzdálen od sochy boha Radegasta 2,5 km a nabízí skvostný pohled na dřevěnou kapli Sv. Cyrila a Metoděje se sousoším věrozvěstů, které je rovněž dílem sochaře Albína Poláška z Frenštátu.

 

Zimní rekreace

Podnebí Beskyd ovlivňuje jejich poloha ve středu  Evropy, kde se střetává kontinentální a oceánské klima. Celá oblast je velmi i bohatá na srážky, např. Lysá hora s průměrnou hodnotou 1532 mm  za rok patří k srážkově nejbohatším místům České  republiky. Beskydy se díky bohatým srážkám řadí k oblastem s nejbohatší sněhovou pokrývkou. Sníh leží na hřebenech 150 až 180 dní v roce, což ocení milovníci zimních sportů.Beskydská magistrála to je projekt Moravskoslezského kraje, EU a dalších partnerů, který si klade za cíl podporovat běžecké lyžování, cykloturistiku a aktivní trávení volného času v Beskydech, a to především propojením a  upravováním  lyžařské běžecké trasy v celých Beskydech  a její  využití mimo zimní sezonu jako cyklotrasy. V Beskydech se nachází 25 lyžařských středisek, ve kterých najdete perfektní podmínky pro letní turistiku a zimní sporty.

Zimní dovolená v Beskydech a Javorníkách uspokojí především lyžaře či vyznavače snowboardu, ale možností je daleko více – bruslení, sáňkování, ale také kuželky, bowling, návštěva wellness centra či jenom sauna nebo masáž. Samozřejmostí je kvalitní ubytování, dobré jídlo a valašská pohostinnost.Zimní dovolená v Beskydech a Javorníkách uspokojí především lyžaře či vyznavače snowboardu, ale možností je daleko více – bruslení, sáňkování, ale také kuželky, bowling, návštěva wellness centra či jenom sauna nebo masáž. Oblíbené běžecké tratě jsou v okolí Velkých Karlovic, Soláně nebo Vsackého Cábu. K těm nejvyhledávanějším patří třeba hřebenová trasa Vsacký Cáb-Soláň-Bumbálka, hřebenová trasa v Javorníkách z Kohútky na Kasárna nebo trasy v okolí Velkých Karlovic. Ve Velkých Karlovicích se ujala nová atrakce – snowtubing – sjíždění svahu v upravené dráze na speciálních člunech. Každoroční zábavou je stavění soch ze sněhu na Pustevnách a pouť na Radhošti.Rožnov pod Radhoštěm má navíc i stadion s umělou ledovou plochou.Půvaby Beskyd si můžete vychutnat i nad místními specialitami, které by vždy měla doprovázet pravá valašská slivovice.

 

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.