Chalupa Františka - Beskydy

Kraj: 
Zlínský kraj
Okoli: 
Moravskoslezské Beskydy
Oblast: 
Valašsko

Informace

Popis

Chalupa Františka Horní Bečva - ubytování Beskydy

Chalupa Františka, ubytování Horní Bečva - ubytování Beskydy

Chalupa Františka poskytuje ubytování v Beskydech na polosamotě, 1 km od centra obce Horní Bečva v nádhérné přírodní scenerii kraje Valašsko - Beskydy na úpatí horského masivu Vsetínské vrchy.

Chalupa Františka zaujme rodiny s dětmi, houbaře, vyznavače aktivní dovolené, zábavy či kultury. V blízkém okolí se nachází přehrada, množství turistických stezek, cyklotras, páteřní cyklosteska Rožnovská Bečva, upravované běžecké tratě a známé lyžařské areály (Bílá, Pustevny, Soláň, Horní Bečva). V blízkosti je i mnoho zajímavých výletních míst a památek (Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny,...).

 

 

Chalupa Františka je ideální i pro ubytování v Beskydech mimo sezonu. Podzimní a jarní Beskydy lákají návštěvníky na okouzlující přírodu, čistý vzduch, houby, borůvky a nezapomenutelnou atmosféru. Její pozice přímo u turistických a cyklostezek vybízí k nádherným výletům. Nadstandartní vybavení chalupy Vám poskytne příjemný pocit domova.

Na Chalupě Františka Vás rádi uvítáme i s Vašimi domácími mazlíčky!

Chalupa Františka Horní Bečva - ubytování Beskydy nabízí:

 •     2x dvojlůžkový pokoj
 •     1x třílůžkový pokoj
 •     1x obývací pokoj
 •     1x podkrovní pokoj se dvěmi přistýlkami
 •     plně vybavena kuchyň
 •     2x toalety
 •     koupelna se sprchovým koutem
 •     2x TV + DigiSat v češtině (sport, hudba, dokumentární), gril
 •     lyžárna, kolárna
 •     venkovní posezení
 •     venkovní vyhříváný bazén
 •     ruské kuželky,
 •     zastřešená pergola

Chalupa Františka - ubytování Beskydy se pronajímá jako celek!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie
Ceník

Chalupa Františka Horní Bečva - ceník ubytování

Nezaléží na počtu ubytovaných osob, cena je vždy za celou chalupu na noc. Cena je včetně elekřiny, topení, vody plynu a lůžkovin.

K ceně se připočítává rekreační poplatek podle vyhl. 1/95 Obecního úřadu v Horní Bečvě 12 kč za osobu od 18 do 70 let věku a noc.

Ceník platný od 15. 6. 2012 do 14. 6. 2013

Cena ubytování na Chalupě Františka (cena za celou chalupu a noc)
hlavní sezona - 15. červen 2012 až 14. září 2012, 15. prosinec 2012 až 14. březen 2013
4 a více nocí 1 400 kč/noc
2 a 3 noci 2 200 kč/noc
mimo hlavní sezonu - 15. září 2012 až 14. prosinec 2012, 15. březen 2013 až 14. červen 2013
4 a více nocí 1 300 kč/noc
2 a 3 noci 2 000 kč/noc
Pouze jedna noc (hlavní sezóna i momo sezónu)
pouze 1 noc 3 200 kč/noc
Silvestrovský pobyt
4 a více nocí (méně nelze) 2 600 kč/noc
Pes
1 a více nocí 50 kč/noc

Přejeme Vám, ať se Vám ubytování v Beskydech líbí.

 

Kontakt

Mobil: +420 603 963 156

Adresa: Františka Vráželová, Hluboká 222,756 57 Horní Bečva

www: www.chalupafrantiska.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Chalupa Františka Horní Bečva - tipy na zimu

Sjezdové lyžování

V okolí se nachází menších i větších zimních středisek. Přímo v katastru obce Horní Bečva se nachází 7 lyžařských středisek s kvalitními podmínkami pro začínající i pokročilé lyžaře. Novinkou je nová sedačková lanovka v ski areálu Rališka.
 

S dalších středisek v okolí doporučujeme například ski areál Pustevny (10 km) s množstvím sjezdových tratí, půjčovnou lyží a rozsáhlými službami. Na pustevny se lze dostat i autobusem.
Dále doporučujeme ski areál Vítkovice - Bílá (10 km) s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovou dráhou.
Ski areál Makov (SK) (16 km) nabízí sjezdovky 1550 a 1600 metrů dlouhé a moderní zázemí. Ideální pro rodiny s dětmi.
Opravdu kvalitní lyžování nabízí středisko Velká Rača (SK) (54 km) s dvěma čtyřsedačkovýma a jednou šestisedačkovou lanovkou, 14 km sjezdovek a rozsáhlými službami.

Pokud nechcete jezdit daleko, v okolí je spousta menších areálu přímo v Horní Bečvě, nebo v okolních obcích. Např. střediska Soláň, Hutisko Solanec, Bumbálka, atd.

Běžecké lyžování

Doporučujeme jednu z nejkrásnějších hřebenovek Beskyd: přejezd Vsetínských vrchů: Bumbálka - Třeštík - Soláň. Vyjeďte autobusem na chatu Bumbálku (směr Makov) a odtud po hřebenovce směr Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky. Z Benešek dále pokračovat na Soláň, tur. chata a odtud zpět na Benešky a dolů do Hluboké, nebo autobusem zpět na Horní Bečvu. Na Beneškách lze také uhnout dolů do údolí Hluboké a cesta Vás přivede až před dům.

Velmi zajimavé a upravené běžecké tratě najdete na Pustevnách. Na Pustevny lze vyjet autobusem. Spátky lze využít trasu na Martiňák, tur. chata a zpět na Horní Bečvu.

Další variantou je nastoupit na Hřeben Vsetínských vrchů (hřeben asi 2 km od domu) a pokračovat směr Soláň, tur. chata - Tanečnice - Vsacký Cáb, tur. chata do obce Dušná. Odtud autobusem do Rožnova pod Radhoštěm a zpět na Horní Bečvu.

Na Horní Bečvě jsou k dispozici i další lokální běžecké trasy.

 

Ve volném čase lze využít například kina v Horní Bečvě, či Rožnově pod Radhoštěm, nebo krytý bazén v Rožnově pod Radhoštěm, bowlingové herny, kryté kluziště v Rožnově pod Radhoštěm a další...

Chalupa Františka Horní Bečva, tipy na léto

Pěší a cykloturistika

Horní Bečva je ideální místo na pěší i cykloturistiku. V okolí je množství značených turistických i cycklotras. Chalupa Františka se nachází kousek od hlavního hřebene Vsetínských vrchů. Jedna z nejkrásnějších hřebenovek v Beskydech Bumbálka - Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky - Soláň, tur. chata - Tanečnica - Vsacký Cáb, tur. chata - Dušná je ideální jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nástup na hřebenovku je možný přímo od chaty (2 km na hřeben), nebo z Bumbálky, či Soláně (lze vyjet autobusem).

Krásné trasy a stesky pro pěší i cykloturistiku nabízí nedaleko obce se nacházející známé horské sídlo Pustevny (1018 m.n.m) a dominanta pro Valašsko a Beskydy a vrchol Radhošť (1129 m.n.m) s neopakovatelnými výhledy do dalekého okolí. Z Pusteven lze snadno dojet po naučné stesce přes Martiňák až na Horní Bečvu. Pěší můžou sejít například do Rožnova pod Radhoštěm a odtud autobusem zpět na Horní Bečvy.

Vodní rekreace

Přehrada Horní Bečva nabízí možosti koupání, vodních sportů a rybaření v prostředí nádherné beskydské přírody. V okolí se nachází spousta otevřených i krytých bazénů (Rožnov pod Radhoštěm) a auquapark ve Frenštátu pod Radhoštěm (10 km). Štěrkoviště Balaton Nový Hrozenkov nabízí čistou vodu, příjemné koupání a rybaření. V areálu je k dispozici bufet. V 37 km vzdáleném Frýdku-Místku je k dispozici Aquapark s množstvím skluzavek a tobogánu a překrásným výhledem na Beskydy a Lysou Horu.

Kultura a zajímavá místa

Informace o kulturních a turistických cílech v okolí najdete v oddílu poloha chaty a vzdálenosti a v odkazu Zajimavosti v okolí.

Například jen pár kilometrů od obce Horní Bečva se nachází kulturní i historické centrum Valašska Rožnov pod Radhoštěm se známým Valašským muzeem v přírodě. Město také nabízí širokou škálů kulturního, společenského i sportovního vyžití jako golf, bazén, zastřešená ledové plocha, bowling a další.

 

Chata je ideální i pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Na své si rozhodně příjdou i milovníci borůvek, odpočinku, čerstvého vzduchu a relaxace. V obci Horní Bečva je k dispozici kino. V Valašska Rožnově pod Radhoštěm nabízí spoustu kulturních i sportovních zařízeních jako golfové hřiště, minigolf, lanová dráha, Valašské muzeum v přírodě, kino a mnoho dalšího. Více na stránkách města Rožnov pod Radhoštěm a v odkazu Zajimavosti v okolí

CHKO Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy, naše největší chráněné území, byla vyhlášena v roce 1973 na ploše 1160 km2 na části bývalých okresů Vsetín, Nový Jičín a Frýdek- Místek. Význam území podtrhuje vyhlášení 50 zvlášť chráněných území. Správa CHKO Beskydy sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.

CHKO Beskydy byla vyhlášena z důvodu výjimečných přírodních hodnot, jimiž jsou zejména původní pralesovité lesní porosty s výskytem vzácných karpatských živočišných i rostlinných druhů, druhově pestrá luční společenstva, unikátní povrchové i podzemní pseudokrasové jevy a rovněž mimořádná estetická hodnota a pestrost ojedinělého typu krajiny vzniklého historickým soužitím člověka s tímto územím.

Posláním oblasti je ochrana všech hodnot krajiny, přírodních zdrojů a jejich typických znaků, kterými jsou zejména povrchové utváření krajiny včetně vodních toků a ploch, její vegetační kryt a volně žijící živočišstvo, rozvržení a využití lesního a zemědělského půdního fondu a ve vztahu k ní také rozmístění a urbanistická skladba sídlišť a architektura staveb.

Nejkrásnější místo Beskyd - Pustevny

Pohled na Pustevny z rozhledny Cyrilky

Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.
V zimě se Pustevny stávají vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 lyžařskými vleky a 9 sjezdovkami.

Východním směrem kolem jediného plesa v Beskydech lze dosáhnout Čertův mlýn (1207 m) s ojedinělými skalními útvary. Hřebenovkou směrem k západu, kolem sochy pohanského boha Radegasta z roku 1931, lze pohodlně dosáhnout vrcholu Radhoště (1129 m), odkud jsou neopakovatelné výhledy do dalekého okolí.

Maměnka

Na vrcholu Radhoště stojí kaple z roku 1898 a sousoší Cyrila a Metoděje z roku 1905. Na dosah je přírodní rezervace jedlobukového lesa.
Právem byly Beskydy 5.3.1973 vyhlášeny za Chráněnou krajinnou oblast. Svou rozlohou 1166km2 jsou největší chráněnou oblastí v České republice.

Jurkovičovy stavby Maměnka a Libušín
Maměnku a Libušín na Pustevnách nechali postavit v roce 1898 členové turistického spolku Pohorské jednoty Radhošť. Pověřený architekt Dušan Jurkovič navrhl dřevěné srubové stavby v secesním slohu s bohatým stylizovaným dekorem. Dbal při tom, aby budily dojem slovanské lidové architektury. U Libušína uplatnil čičmanskou a u Maměnky valašskou formu dřevěných venkovských staveb.

 

LibušínLibušín - interiér

Zvonička na Pustevnách
K dřevěným stavbám, které na Pustevnách projektoval architekt Dušan Jurkovič, patří sto let stará dřevěná zvonička. Zdobí ji barevné ornamenty, které vyhotovili brněnští restaurátoři František Procházka a Ivan Popov. Barevná výzdoba navržená Jurkovičem se nedochovala. Proto podle původních plánů tohoto architekta, uložených ve Slovenském státním archívu v Bratislavě byla zvonička v roce 1997 zrekonstruována a pokryta novým šindelem.

Přidat komentář

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.