Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horské Apartmány Harrachov 156

Kraj: 
Liberecký kraj
Okolí: 
Harrachov
Oblast: 
Krkonoše, Východní čechy

Informace

Popis

Apartmány Harrachov 156 - rodinné ubytování Krkonoše

Dovolujeme si vám nabídnout ubytování v prostorných a nadstandardně vybavených apartmánech. V objektu se nachází lyžárna/kolárna a také je možné zdarma využít bezdrátový přístup k internetu. V letní sezóně našim hostům nabízíme možnost použití venkovního grilu, dětského hracího koutku a nafukovacího bazénku. K těmto účelům je vedle domu postaveno venkovní odpočinkové posezení, které v příštím roce chceme zastřešit a udělat pergolu s krbem a v plánu máme také vybudovat krytý bazén. Harrachov se řadí k jednomu z nejnavštěvovanějších středisek České Republiky. Leží v údolí řeky Mumlavy, v západní části Krkonoš.

Díky své poloze je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Celé území je protkáno desítkami kilometrů upravovaných a značených cyklistických tras, turistických stezek pro hřebenové túry a bežeckých či sjezdových tratí všech náročností.

 

Popis ubytování

Každý apartmán je vybaven ložním prádlem, ručníky, kuchyňskou utěrkou a jídelním servisem. Domácí obuv si prosím vezměte s sebou.

  • Parkoviště před objektem je zdarma.
  • Připojení k internetu zdarma.
  • Všechny apartmány jsou nekuřácké.
  • Domácí mazlíčci nejsou povoleni.

 

Apartmány najdete v klidné části Anenského údolí v blízké vzdálenosti od centra a lanovky na Čertovu horu cca 700 m.

Budova původně sloužila jako hájenka knížete Harracha, nedaleko se také nacházel Harrachův zámek, který v 80. létech vyhořel.

 

Ubytování apartmány

Každý z nich má kompletní sociální zařízení, vlastní kuchyň, satelitní přijímač a televizi. Všechny apartmány jsou vybaveny ložním prádlem, ručníky, kuchyňskou utěrkou a jídelním servisem. Možnost zapůjčení dětské postýlky a židličky.

 

Apartmán 1

Nachází se v přízemí a skládá se z obývací kuchyně - kuchyňské linky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, jídelním stolem s židlemi, gaučem a TV se satelitem. Ve druhé části apartmánu jsou čtyři pevná lůžka. Sprcha, umyvadlo a WC jsou naproti apartmánu.

 

Apartmán 2

Nachází se v přízemí a skládá se z obývací kuchyně - kuchyňské linky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, jídelním stolem s židlemi, gaučem a TV se satelitem. Ve druhé části apartmánu je šest pevných lůžek (manželská postel, 2 jednolůžkové postele a patrová postel). Sprcha, umyvadlo a WC jsou v apartmánu.

 

Apartmán 3

Nachází se v prvním patře a skládá se z obývací kuchyně - kuchyňské linky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, jídelním stolem s židlemi, gaučem a TV se satelitem. Ve druhé části apartmánu jsou čtyři pevná lůžka a v obývacím pokoji možnost přistýlky - rozkládací gauč pro 2 osoby. Sprcha, umyvadlo a WC jsou v apartmánu.

V případě větší skupiny známých lidí je možné využít apartmán č. 3 jako společenskou místnost, apartmán je prostorný.

 

Apartmán 4

Nachází se v prvním patře a skládá se z chodbičky s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, obývací kuchyně - kuchyňské linky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, jídelním stolem s židlemi, gaučem a TV se satelitem. Ve druhé části apartmánu jsou čtyři pevná lůžka. Sprcha, umyvadlo a WC jsou v apartmánu

 

Apartmán 5 - studio

Nachází se v prvním patře a skládá se z obývací kuchyně - kuchyňské linky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, jídelním stolem s židlemi, jednou velkou postelí, patrovou postelí (pro 2 osoby), rozkládacím gaučem pro 2 osoby a TV se satelitem. Sprcha, umyvadlo a WC jsou naproti apartmánu.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Možnosti v okolí

Volný čas, tipy na výlet, zajímavosti

Každé roční období poskytuje jiné možnosti využití volného času. V zimě jsou to především sjezdové a běžecké tratě a v létě cyklistika a pěší tůry po hřebenech hor. Kromě těchto aktivit můžete také ale navštívit muzeum skla s prohlídkou pivovaru, lesnickou expozici, hornické muzeum a nebo si odpočinout v sauně či bazénu v některém z místních hotelů. V okolí Harrachova je i spousta jiných zajímavých míst jako například rozhledna Štěpánka, Mumlavský vodopád nad městem a nebo vodopády Kamieńczyk a Szklarki pár kilometrů od hranic v Polsku, Aquacentrum Babylon v Liberci apod. Další tipy a rady Vám mohou poskytnout i v Informačním Centru KRNAP, které se nachází cca 50 m od autobusového nádraží směrem do centra města.

 

Zima a volný čas

Harrachov je hlavně střediskem zimních sportů a rekreace. Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě. Z Harrachova vedou rovněž různé turistické trasy po hřebenech hor, které spojují celé Krkonoše. K dispozici jsou zde jak sjezdové tratě na Čertově hoře ale i v celém okolí Harrachova je možné nalézt další, méně náročné a je zde i možnost nočního lyžování.

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s., jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála.

Přímo v Harrachově působí několik lyžařských škol, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou jak sjezdového tak běžeckého lyžování. Pro návštěvníky Harrachova, kteří přijedou bez lyží, je k dispozici několik půjčoven lyžařského vybavení.

V Harrachově se rovněž pořádají významné soutěže v zimních sportech, z nichž některé jsou součástí světového poháru nebo dokonce mistrovství světa. Mezi hlavní patří například skoky na lyžích.

 

V každém počasí

  • Při nepříznivém počasí a nebo jen pro odpočinek, ať už v létě nebo v zimě, má Harrachov také co nabídnout. Například prohlídku hornického muzea, které je otevřeno úterý až neděle od 10:00 do 18:00.
  • Dále je zde i ski muzeum, které je otevřeno pondělí až pátek od 9:00 do 17:00. V sobotu a neděli má otevírací dobu od 9:00 do 13:00.
  • Mezi často navštěvované patří také lesnická expozice, která má otevřeno každý den od 9:00 do 17:30.
  • V neposlední řadě se můžete podívat do sklářského muzea a dokonce i do samotné sklárny Harrachov, kde je prohlídka spojena s příjemným posezením v pivovarské restauraci, ke které právě patří malý soukromý pivovar.

 

Dále pak můžete navštívit bazény, sauny nebo fit centra v různých hotelech a nebo si udělat výlet do města Liberec (od Harrachova vzdálené asi 50km), kde máte možnost navštívit ZOO nebo se podívat do Babylon Centra. Najdete v něm velké množství obchůdků, restaurací, bazén s lázněmi, dětský koutek a spoustu dalších atrakcí.

 

Léto a volný čas

Pokud navštívíte Harrachov v letním období, máte mnoho možností k aktivnímu využití volného času. Jsou zde k dispozici půjčovny jízdních kol, tenisové kurty a tenisové školy, minigolfová hřiště, rampa pro bungee jumping, letní přírodní koupaliště a od roku 1999 také Golf club Harrachov s vlastním hřištěm na Mýtinách.

Kromě těchto sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat samozřejmě také pěší turistiku nebo v poslední době též velmi populární sjíždění řeky Jizery. Pro tento druh sportu je nejvhodnější doba na jaře, když je v korytě dostatek vody z tajícího sněhu.

Bobová dráha je sportovně rekreační zařízení určené pro aktivní využití volného času. Konstrukčně účelné vozíky s účinnou brzdou umožní každému zvolit optimální rychlost i styl jízdy.

Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Pro horolezce jsou k dispozici pouze Lubošské skály u Harrachova. Velmi dobré podmínky pro tento druh sportu jsou v Českém ráji, který je vzdálen cca 50 km od Harrachova nebo v Suchých skalách u Železného Brodu – cca 40 km.

Od jara do podzimu je v provozu sedačková lanová dráha Harrachov – Čertova hora, a to v obou směrech. Jízdní kola jsou přepravována zdarma. Vrch Čertovy hory je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš.