Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Modrokamenná bouda - Jánské Lázně

Kraj: 
Královéhradecký kraj
Okolí: 
Jánské Lázně
Oblast: 
Krkonoše

Informace

Popis

Penzion Modrokamenná bouda - celoroční ubytování Krkonoše

Penzion Modrokamenná bouda se nachází v Krkonoších v Janských Lázních na krásném místě na okraji horské louky, která je ze všech stran obklopena lesem. Klidné místo, přitom pouhé 2 km od centra Janských Lázní. Ač na kopci /787 m.n.m/ - je kolem penzionu velký rovinatý terén 3-hektarové louky. Penzion byl kompletně zrekonstruován v roce 2001, kapacita penzionu je 50 lůžek v 15 pokojích. Ubytování zajistíme v pokojích pro 2 až 6 osob. Ubytování u nás je možno objednat s polopenzí či se snídaní. Pension je vhodný pro turistiku, lyžování, snowboarding (Skiareál a lanovka Jánské Lázně - Černá hora, Ski Pec pod Sněžkou), výlety (Trutnov, Vrchlabí, ZOO Dvůr Králové). Součástí areálu je i restaurace.

Díky své ideální poloze je penzion vhodný nejen k zimní dovolené ale i k celoročnímu využití a relaxaci. Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi, jednotlivci, větší skupiny, důchodci, cykloturisté, sportovní soustředění, firemní a dětské akce atd. Pokud chce někdo do víru zábavy, stačí ujít nevelkou vzdálenost cca 1,5-2km do Janských Lázní, kde je mu k dispozici řada místních podniků.

 

Ubytování a vybavení penzionu

Penzion Modrokamenná bouda byl kompletně zrekonstruován v roce 2001, kapacita penzionu je 50 lůžek v 15 pokojích. Ubytování zajistíme v pokojích pro 2 až 6 osob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou a WC. Možnost zapůjčení dětské postýlky.

Ubytování u nás je možno objednat s polopenzí či se snídaní. Snídaně se podává formou švédského stolu. Oběd si mohou hosté vybrat z bohatého jídelního lístku restaurace. Též možnost plné penze.

V penzionu je zákaz kouření. V létě je přímo u penzionu hřiště na nohejbal a volejbal, menší hřiště s bránami na fotbal, ruské kuželky, dětské hřiště, ohniště s posezením. Přímo kolem penzionu též vedou značené cyklistické trasy 27 a 1B stejně tak jako značené turistické trasy. Rádi Vám dáme tipy na výlet.

V restauraci penzionu je televizor a DVD ke sledování např. sportovních přenosů či k účelům vyučovacím nebo školení. Dále pak stolní fotbal, kulečník a stolní tenis pro večerní zábavu. K dispozici pro hosty internet zdarma. Po celodenním sportu můžete k relaxaci využít i saunu s bazénkem.

 

Celoročně (v zimě sněhové řetězy povinné) je parkoviště přímo u penzionu. V zimě též možnost parkování na odstavném parkovišti pod Lesním domem - odvoz zavazadel zdarma

 

Modrokamenná bouda, Jánské LázněInformační tabule penzion a restaurace Kamenka

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Stravování

RESTAURACE PENZIONU NEJEN PRO UBYTOVANÉ HOSTY

Pro ty, kteří k nám při svých toulkách po horách zavítají, máme samozřejmě dveře vždy otevřené. Ochutnejte naši domácí kuchyni, či borůvkové speciality.

 

Restaurace Modrokamenná boudaPochoutky u krbu - restaurace v penzionu Jánské Lázně

 

Možnosti v okolí

Lyžařské vleky Krkonoše - 150 m od penzionu

Asi 150 m od penzionu jsou 2 osvětlené lyžařské vleky 650 a 400 m dlouhé-tzv. Košťálka. ČERNÁ HORA je od penzionu dostupná na lyžích přes vlek Idyla, který navazuje přímo na lanovku/osmikabina/ a čtyřsedačku Protěž. Zpět z Černé hory přímo k penzionu se sjede na lyžích od hotelu Černá bouda kolem Pardubických bud. Též je zde možnost sjet k dolní stanici vleku Koštálka a nechat se vytáhnout k Modrokamenné boudě.

Na všechny vleky platí jedna permanentka.

Černou horu také v zimě opřádá 50 km upravovaných běžeckých tratí. Je zde též 3,5km dlouhá sáňkařská dráha. Ve skiaréálu je několik kvalitně upravovaných sjezdových tratí, z nichž nejdelší měří 3000 m a je při horších sněhových podmínkách zasněžována. Na vrchol se dostanete kabinkovou lanovkou nebo čtyřsedačkou Protěž a vlekem Anděl. Poslední jízdou můžete sjet pohodlně zase až k nám.

Janské Lázně jsou spolu se Špindlerovým mlýnem a Pecí pod Sněžkou nejvýznamnějším střediskem zimních sportů v Krkonoších. Lyžování na Černé hoře zahajuje lyžařskou sezonu v Čechách a zároven ji i ukončuje.
První a poslední sníh v ČESKÉ REPUBLICE.

Název „Modrokamenná bouda“ je odvozen od skalního útvaru „Modré kameny“ který se nachází nad penzionem.

 

Možnosti v okolí, tipy na výlety

KRKONOŠE - JANSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA

Janské lázně se jako významné lázenské město a turistické středisko v oblasti východní Krkonoše s lyžařským areálem Černá hora - Janské lázně, který prochází v současné době dynamickým rozvojem, v rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadily společně s Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi 5-ti hvězdičková střediska a je na druhém místě v tomto hodnocení.

 

MODRÉ KAMENY

Několik křemencových skalisek na jižním úbočí Světlé hory přístupných po TZC. Před navštěvníkem se rozprostře krásný výhled na Krkonoše. Pouhých 1,5 km od ubytování v penzionu Modrokamenná bouda - Janské Lázně.

 

Černohorské rašeliniště - v místě, kde se spolu stýkají Černá a Světlá hora. Na 60 ha vzniklo největší rašeliniště lesního typu pro oblast Krkonoše. Cca 5 km od ubytování v našem penzionu.

Horská farma na Vlašských boudách - mléčná farma Davida Sosny je jedna z velmi mála horských farem v Krkonoších, založených na principu budního hospodářství, kde v 21 století žije člověk z krav chovaných pro mléko tradičním způsobem. Cca 10 km od penzionu.

 

ROZHLEDNA PANORAMA – ČERNÁ HORA

Původní sloup lanové dráhy, 100m od horní stanice současné lanovky. Ve výšce 21 m je vyhlídková plošina, odkud se nabízí pohled na Janské Lázně a Krkonoše. Cca 7 km od ubytování.

 

BAZÉN - JANSKÉ LÁZNĚ

Rehabilitační bazén s minerální vodou a vodními atrakcemi. Cca 3 km od ubytování.

 

KRKONOŠE

Nejvyšší hřebeny jsou Sněžka 1602 m n.m., Luční hora 1555 m n.m., Studniční hora 1554 m, a Vysoké kolo 1509 m. Černá hora v Janských lázních má 1299 m. Protékají zde řeky Labe, Úpa, Jizerka, a Mumlava. Vodopády – CZ: Labský vodopád, Pancavský vodopád, Mumlavský vodopád, Horní a Dolní Upský vodopád. Ledovcová jezera - Cz: Mechové jezírko, Polsko: Wielki Staw, Maly Stav a Sniezne Stawki.

 

INFORMACE O MĚSTEČKU JANSKÉ LÁZNĚ

Janské Lázně jsou horské město, rekreační středisko a jediné významné lázně na české straně Krkonoš. Léčebné prameny byli objeveny již ve 14 století. Zakladatelem Lázní byl v 17 století majitel panství Jan A Schwarzenberg. K významnému rozvoji lázní došlo v 19 století a na počátku 20 století. V prostoru je asi 30 léčebných pramenů a množstství lázenských objektů. Architektonicky zajímavé jsou secesní lázenská kolonáda z konce 19 století a pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1885. Nad městem se tyčí Černá hora, která poskytuje skvělé podmínky milovníkům zimních sportů. Z centra obce vede na vrchol Černé hory nová kabinková lanovka.