Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Pension U krbu

Kraj: 
Ústecký kraj
Okolí: 
Mikulov
Oblast: 
Krušné hory

Informace

Popis

Horský Penzion U krbu - ubytování Mikulov Krušné hory

Vítáme vás v našem pensionu, který se nachází v malé obci Mikulov v Krušných horách v bezprostřední blízkosti lyžařského areálu Bouřňák. Vesnička je situována do horských svahů plných lesů v nadmořské výšce 600 m.n.m. Našim hostům nabízíme možnost vyměnit uspěchaný a vyčerpávající styl života za chvíle odpočinku a klidu. Našim hostům jsme připravili příjemné ubytování, restauraci s venkovní terasou s nabídkou chutných pokrmů, vín a kávy, salónek vhodný pro rodinné oslavy nebo školicí akce, saunu s odpočívárnou a vlastní parkování. Pro sportovně založené hosty je k dispozici místnost na uložení lyží a kol.  Každé ráno se v Pensionu U Krbu podává kontinentální snídaně. V okolí se lze věnovat různým aktivitám včetně lyžování a pěší turistiky.

 

Pension U Krbu se nachází v Mikulově v Krušných Horách, 5 km od Hrobské Kotvy. Nabízí ubytování s barem, neplacené soukromé parkoviště, společný salonek, přímý přístup na sjezdovku, rodinné pokoje, terasu, banketové prostory a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách.

Tento penzion poskytuje pokoje s posezením, satelitní TV s plochou obrazovkou, šatní skříní, vlastní koupelnou se sprchou a fénem, šatní skříní a rychlovarnou konvicí.

 


Služby v penzionu

Abychom vám pobyt u nás co nejvíce zpříjemnili, připravili jsme pro vás nabídku služeb, které vám buď sami umíme poskytnout nebo vám je dokážeme zprostředkovat.

 

SAUNA

Dovolte, abychom saunování pojmenovali „rituálem“ Je to proces, při kterém dopřejete svému tělu i mysli maximální uvolnění a odpočinek. Při tónech relaxační hudby a u hořícího krbu můžete minimálně na 2 hodiny zapomenout na starosti všedních dní.

Naše sauna je pro 6-8 osob, nabízíme ochlazovací venkovní káď pro 1 osobu, ochlazovací venkovní sprchu, ochlazovací vnitřní sprchu a pro otrlejší přírodní vodní nádrž vzdálenou cca 50 m, vnitřní odpočívárnu s hořícím krbem, venkovní odpočívárnu a šatnu. Hosté mají k dispozici, prostěradla, osušky a ručníky.

Saunu je nutno objednat.

 

SVATBY, OSLAVY

Vážení snoubenci, vážení hosté, rádi bychom vám nabídli naše prostory a služby a pomohli vám s přípravou a realizací vašeho velkého dne či oslavy. Máte-li zájem tuto nabídku využít, neváhejte nás kontaktovat. Pro lepší představu o svatebních přípravách pro vás máme zpracovanou presentaci o našich možnostech, kterou ám na vyžádání rádi zašleme. Svatbu i oslavu narozenin připravíme na míru, dle vašich přání a představ.

 

LYŽÁRNA S VYHŘÍVÁNÍM / ÚSCHOVNA KOL

Našim hostům se snažíme poskytovat kvalitní služby, proto jsme pro vás v letošním roce nově zhotovili zařízení na vyhřívání a vysoušení lyžařských bot. Je umístěno ve stejné místnosti, kde si můžete pod zámkem uskladnit Vaše lyžařské vybavení.

V letní sezóně tato uzamykatelná místnost poslouží k úschově kol. Přístup do této místnosti mají pouze hoteloví hosté a personál.

 

VLASTNÍ PARKOVIŠTĚ

V letošním roce jsme pro naše hosty zrekonstruovali vlastní parkoviště, které se nachází přímo před pensionem a nabízí parkovací místa pro 5 osobních aut. Příjezdová cesta vede z centrálního parkoviště pod sjezdovkou.

 

„MOTORKÁŘSKÉ“ VÝLETY

Jste vyznavači tohoto způsobu cestování? Přijeďte se svými přáteli k nám. Své stroje můžete zaparkovat na soukromém parkovišti přímo před pensionem a pro vaši skupinu můžeme připravit venkovní grilování nebo vám připravíme pohoštění na míru.

 

Zprostředkujeme

  • Skialp - Náš pension se nachází v horském prostředí. V Mikulově žije i pár nadšenců oddaných tomuto sportu, kteří si vás rádi vezmou pod křídla a provedou terénem zdejšího nejbližším okolí. Bližší informace na: FB Proskialp
  • Lyžařská škola - Chcete se naučit lyžovat vy nebo vaše děti. Každý rok lyžařská škola Snow otevírá výukové kurzy.
  • Svatební dorty - Hledáte šikovné ruce, které by vám připravily svatební nebo narozeninový dort? Ze zkušeností, které máme, vám můžeme doporučit: FB – Barbora Švejnohová – DORTY.
  • Půjčovna lyží - S poskytováním této služby není náš pension nijak spojen, ale určitě rádi našim hostům předáme informace, kde tyto služby mohou objednat. Půjčovna lyží se nachází cca 50 m od naší budovy - Václav Otec.
  • Sportovní centrum Bourňák - Na webových stránkách www.scbournak.cz najdete informace týkající se lyžařského střediska, jeho služeb, aktuálních lyžařských podmínek a počasí.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Stravování

Restaurace U krbu

  • V naší restauraci připravujeme pro hosty širokou nabídku pokrmů a nápojů.
  • Chutná a pestrá kuchyně, o jejíž výsledky se starají zkušení kuchaři, by byla jen poloviční nebýt příjemného a ochotného servisu, o který se postarají vstřícní obsluhující. Buďte u nás vítáni a přejeme vám dobrou chuť.
  • Přijměte pozvání ke stolu s přáním dobré chuti. Naše společná snaha je, aby služby námi poskytované byly na takové úrovni, abyste měli chuť se k nám vrátit. 
  • My zase máme chuť pro vás připravovat dobrou kuchyni, poskytovat odborné služby a plnit vaše chuťová přání.

 

Terasa s grilem

Nejen v létě, ale i v zimě je pro naše hosty připravena venkovní terasa s grilem. Můžete zde posnídat, poobědvat, povečeřet. V zimě pro lyžaře grilujeme klobásy, v létě maso a ryby.

Salónek

Rodinná oslava, firemní školení, uzavřená společnost u kterékoliv příležitosti – to jsou jen příklady akcí, na které vám umíme salónek připravit. K dispozici je zde projektor s plátnem a flipchart.

 

Svatby a oslavy

Hledáte ideální místo pro vaši svatbu, oslavu narozenin, firemní večírek a podobně? Rádi vám s tím pomůžeme.

 

Restaurace U Krbu MikulovTerasa u penzionu Ústecký krajSvatba v Krušnách horách, Pension U Krbu

 

Možnosti v okolí

Krušné hory

V minulých letech byl vznesen požadavek na zařazení Krušných hor na seznam UNESCO. Celé Krušné hory jsou výjimečné svou rozmanitou nabídkou nerostného bohatství od stříbra, cínu, železa, uhlí či lithia. Minulost spojená především s těžbami různých kovů, vytvořila pro budoucí generace ojedinělou nabídku podzemních prohlídkových štol. Naše okolí je bohaté nejen pod zemí, ale i nad zemí. Turisticky vyhledávaná oblast nabízí svým návštěvníkům značené turistické trasy, sportovní příležitosti na zimu i léto či možnost vyjet si jen za město a nechat přírodu, aby vás naučila odpočívat.

 

Blízké okolí a tipy na výlet

 

Ski areál Bouřňák

Nejznámějším centrem sjezdového lyžování na Teplicku je bezpochyby lyžařské středisko na Bouřňáku. Hora Bouřňák (869 m n. m.) nabízí v zimě výborné sněhové podmínky, a proto zde bylo vybudováno šest sjezdovek (1 lehká, 4 středně náročné a 1 těžká), které jistě uspokojí jak začínající, tak také zkušené lyžaře. Ve vrcholové části se rozkládá starý bukový porost, zdeformovaný větrem do zvláštních tvarů. Tyto takzvané "Buky na Bouřňáku" byly vyhlášeny přírodní památkou. Na vrcholu Bouřňáku stojí turistická chata Karla Líma z roku 1928.
Vzdálenost: 0 km

 

Lyžařské středisko Altenberg

Lyžařské středisko Altenberg se nachází v německé části Krušných hor, 5 km za Cínovcem směrem na Drážďany. Díky své příhraniční poloze je častým a oblíbeným cílem nejen německých, ale i českých lyžařů. Vrchol domovské hory Altenbergu, Raupennestu, je v nadmořské výšce 850 metrů a nabízí lyžařům zhruba půl kilometru dlouhou sjezdovku, kde je sníh téměř vždy zaručen. Dobré sněhové podmínky podporuje i technické zasněžování. Osvětlenou sjezdovku obsluhuje 500 metrů dlouhá dvoukotva. Vedlejší areál Geising disponuje dvěma vleky (550 m a 610 m) a také minivlekem pro děti a začátečníky. Ve středisku je dále k dispozici půjčovna lyží i lyžařská škola.
Vzdálenost: 14,5 km

 

Aquacentrum Raupennest Altenberg

Raupennest Altenberg je vlastně rehabilitační klinika s velmi teplou termální vodou a malým, ale velmi hezkým saunovým světem. Nenajdeme zde žádné tobogany či jiné atrakce jako v aquaparku. Za to zde najdeme několik teplých bazénů, perličkový bazén či venkovní bazén, sauny a masáže. Termální voda z podzemí je nádherně teplá, což se ocení zejména v zimě. V zimě si proto můžeme zalyžovat na nedalekých sjezdovkách a pak se pěkně nahřát v bazénech. Ceny jsou velmi příznivé.  
Vzdálenost: 14 km

 

Mikulovská štola

Štola Lehnschafter je jedno z nejrozsálejších a nejstarších důlních děl ve starém rudném revíru v Mikulově u Teplic. Ve štole Lehnschafter se těžila stříbrná ruda již od 13. století a skončila zde kolem roku 1851. Důl má celkem 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký. Velkým zážitkem je prohlídka důlních chodeb, které jsou ze 14. - 16. století. Chodby jsou tu 1,2 metru vysoké a maximálně 1 metr široké. Projdete tu po středověkém schodišti a postupně všemi prostorami, které jsou v současnosti zprůchodněné. Opravdové překvapení vás čeká po 250 metrech chůze, kde byla provedena rekonstrukce těžního stroje poháněného vodním kolem. Stroj je plně funkční a vy tak máte možnost uvidět nejen samotný těžní stroj, ale také zkušeného strojníka při práci, který toto středověké zařízení uvede s radostí do chodu. 
Vzdálenost: 1 km

 

Lyžařský areál Bouřňák, hned u penzionu U Krbu, Krušné horyLyžařské středisko Altenberg, 14,5 km od penzionuAquacentrum Raupennest Altenberg, 14 km od pension u rkbu, Mikulov