Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Farma Wenet

Kraj: 
Královéhradecký kraj
Okolí: 
Broumov
Oblast: 
Adršpašsko teplické skály

Informace

Popis

Ubytování na farmě

Láká Vás dovolená na farmě? Chtěli byste si zkusit jaké to je postarat se o zvířátka, poznat je více, a zároveň poznat krásu zdejšího okolí? Na naší farmě máte možnost se ubytovat, a to v nově zrekonstruovaných prostorách. K dispozici pro Vás je ložnice, prostorná koupelna s vanou i sprchovým koutem, včetně pračky, obývací prostor s otevřenou plně vybavenou kuchyní, s krbem a spaním na peci. Naše farma je obklopena nádherným prostředím zdejších hor a kopců. Můžete podnikat nezávisle výlety do okolí, do Broumovských stěn, do nedalekých Adršpašsko-Teplických skal, navštívit klášter v Broumově, soubor zdejších kostelů a jiných památek. V blízkosti je i hraniční přechod do Polska, kde můžete navštívit národní park Stolové hory. A samozřejmě můžete být s námi na farmě, u zvířátek, poznat je blíže a zažít tak zážitek, který Vás obohatí. Naše farma je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro celou rodinu. Farma se nachází v Broumově, nedaleko jeho centra, blízko polských hranic, obklopená okolními kopci, s výhledem na Broumovské stěny, na Ruprechtický špičák, na broumovský klášter.

Auto lze zaparkovat přímo u farmy. Cca 15 minut chůze od farmy je autobusové i vlakové nádraží, přístupnost je dobře zajištěna. Také centrum Broumova s restauracemi a obchody je od naší farmy cca 20 minut chůze.

 

Farma Wenet

Vážení návštěvníci, jsem rádi, že jste si za cíl Vašeho cestování po krásách Broumovska vybrali naši farmu. Rádi Vás zde uvítáme a ukážeme Vám naše zvířátka. Prohlídka může trvat hodinu až hodinu a půl, vždy záleží na Vás, jak si čas se zvířátky budete chtít užít. Od nás spěchat nemusíte, ale naopak přijďte relaxovat v příjemném prostředí.

  • Můžete využít i venkovního posezení, odkud je na zvířátka hezký pohled. Po domluvě Vám můžeme přichystat venkovní ohýnek na opékání.
  • Občerstvení u nás neposkytujeme, něco na zub si ale sebou přinést můžete. Jen prosíme, zvířátka bez svolení nekrmte.
  • Naše farma je v případě hezkého počasí otevřena celoročně. Ideální čas pro prohlídku je v jarní a letní sezóně od 10:00 do 17:00 hod., v podzimní a zimní sezóně od 10:00 do 14:00 hod. Doporučujeme Vám, abyste se vždy předem informovali, můžete telefonicky či e-mailem.
  • Pokud by Vám vyhovoval jiný časový termín, rádi se Vám pokusíme vyhovět. Prosím ale vždy předem telefonicky či e-mailem domluvit.
  • Poplatek činí 50,- Kč/osoba. Vaše psí miláčky zde také rádi uvítáme, prosíme ale vzhledem k ostatním návštěvníkům a zvířátkům vždy pouze na vodítku.

 

 

Naše farma se nachází v Broumově, nedaleko jeho centra, blízko polských hranic, obklopená okolními kopci, s výhledem na Broumovské stěny, na Ruprechtický špičák, na broumovský klášter.

S chovem zvířat jsme začali již v roce 1995, v té době by nás ani ve snu nenapadlo, že někdy v budoucnu budeme chovat taková zvířata, jaké máme nyní. Vše začalo nevinně jedním pštrosem, emu hnědým, který se na zahradě vyjímal a byl tehdy něčím velmi exotickým. No jenže po čase nám bylo líto, že běhá po zahradě sám, tak jsme mu pořídili dalšího do páru, no a tehdy to pomalu začalo … V dnešní době u nás na farmě najdete krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového, pštrosa afrického. Patříme také mezi jedny z největších chovatelů lam v České republice, v našem chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, guanaka a lamy alpaky. V roce 2008 do našeho chovu přibyli i velbloudi. Chováme ale i klasická vesnická zvířata, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky.

Chov zvířat je našim velkým koníčkem a věnujeme mu takřka celý náš volný čas. Je to sice práce, která k tomu neodmyslitelně patří, ale odměnou pro nás jsou pak nejen zvířata v dobré kondici, ale i nové přírůstky, které potěší nejen nás, ale mnohé návštěvníky naši farmy.

Našimi pravidelnými návštěvníky jsou i děti z místních škol a školek, které nás se svými učitelkami a vychovatelkami pravidelně navštěvují. Na naši farmu zavítaly také handicapované děti z Občanského sdružení Heřmánek dětem z Hradce Králové, které u nás strávily celý den a mohly přijít do přímého kontaktu se zvířátky, mohly si je pohladit a na závěr se mohly povozit na ponících. Nadšení dětí a jejich radost v očích nás pokaždé přesvědčí o tom, že to co děláme má svůj smysl a že to dělá radost i pro jiné.

 


Akce v penzionu

Naši farmu pravidelně navštěvují děti z okolních mateřských škol a školek, maminky s dětmi, různé zájmové spolky. Děti si mohou z blízka zvířátka prohlédnout, pohladit si je a dozvědět se různé zajímavosti o jejich chovu.

Spolupracujeme také s městem Broumov, kde zapůjčujeme zvířátka na oslavu příchodu Tří králů, které pořádá město Broumov. Návštěvníci této každoroční akce, zejména ti malí, tak mohou na náměstí vidět lamy, oslíky i ovečky.

Také jsme zapůjčili zvířátka na dětský den, který byl pořádán občanským sdružením Music and Theatre S. G. Pitaš v Šonově. Tento dětský den byl v indiánském stylu a zúčastnilo se ho více než 200 návštěvníků.

Od roku 2014 také spolupracujeme s Jízdárnou Hejtmánkovice, kde se konají různé akce, např. křest hříbat nebo zábavná show svatba oslíka s kobylkou, za přítomnosti herců a bavičů. Na tyto akce, kterých se účastní stovky lidí, chystáme a zdobíme chovatelské klece, voliéry a boxy, kde pak návštěvníci mohou zhlédnout různé druhy zvířátek, okrasnou drůbež, kachny, papoušky, lamy, ovce, kozy aj..

Na všechny akce jsou zvířátka zapůjčována bezplatně a vždy je po celou dobu dbáno na jejich zdraví a bezproblémový průběh.

 

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Možnosti v okolí

Okolí farmy

Broumov a jeho okolí je specifické svou rozmanitou přírodou, nádhernými kopci, lesy. Každý kdo má rád přírodu a skály si určitě rád udělá výlet do Broumovských skal s kouzelným výhledem na Broumov s možností občerstvit se na výletní chatě Hvězda, výlet do nedalekých Adršpašsko-Teplických skal či do skal na Ostaši, nebo na zříceninu hradu Bischofstein u Teplických skal.

Milovník historie zase rád zavítá do broumovského kláštera, kde lze shlédnout Turínské plátno, Vamberecké mumie, a jiné zajímavosti.

Návštěvníkům by neměly ujít i místní kostely, které se mohou pyšnit, že vzešly z díla mistrů Dientzenhoferů, nejstarší dochovaný dřevěný kostel v Čechách kostel P. Marie v Broumově, broumovské náměstí s renesančními domy a starou radnicí, zrekonstruovaná hladomorna a jiné krásy Broumova.

Za zmínku také stojí Olivětínský pivovar, který si lze i prohlédnout a zkusit místní pivo.

Nedaleko naši farmy je Polsko, které poskytne svým návštěvníkům k viděné mnohé zajímavosti, pevnosti, zámky a rozmanitou přírodu. Nejbližší bazén je v Meziměstí, nově zrekonstruovaný v roce 2010, vzdálený od Broumova cca 15km. Pro zimní vyžití na lyžích je nedaleko Broumova lyžařská oblast Janovičky, s mnohými kopci a lyžařským vlekem