Penzion Hanka - Orlické hory

Kraj: 
Pardubický kraj
Okolí: 
Orličky, Čenkovice
Oblast: 
Orlické hory, Králický Sněžník

Informace

Popis

Penzion Hanka Orličky - celoroční rekreace Orlické hory

Penzion Hanka nabízí celoroční ubytování v horské obci Orličky. Nabízíme dvoulůžkové až pětilůžkové pokoje s kapacitou 23 lůžek. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení, WIFI, TV. K dispozici jsou dvě plně vybavené kuchyně, společenská místnost s krbem, herna s kulečníkem, jídelna, lyžárna, kolárna, gril, venkovní posezení. Okolí Orliček a celé Orlické hory jsou oblíbeným cílem pro letní i zimní turistiku, cykloturistiku a zimní lyžování. Náš Penzion Hanka v Orlických horách Vám nabídne velice příjemné prostředí pro trávení volného času..

 

Vybavení penzionu

K dispozici Vám je prostorná společenská místnost s krbem. Pro děti je připravena herna včetně televize a DVD přehrávače. Pro dospělé máme stolní hry, kulečník a elektronické šipky.
Pro zimní období je připravena lyžárna včetně vytápěného sušiče obuvi. V letním období máme pro Vás samozřejmě v kolárně prostory pro úschovu Vašich jízdních kol. V naší nabídce je i možnost zapůjčení koloběžek.

 

Pokoje v penzionu

 • 1 pokoj – 3x lůžko, 1x dvoulůžko (dvě ložnice)
 • 2 pokoj – 2x lůžko, 1x dvoulůžko (dvě ložnice)
 • 3 pokoj – 1x dvoulůžko
 • 4 pokoj – 1x dvoulůžko
 • 5 pokoj – 3x lůžko, 1x dvoulůžko
 • 6 pokoj – 3x lůžko, 1x dvoulůžko
 • Každý pokoj má samostatné soc. zařízení (WC, vana / sprchový kout, umyvadlo).

 

Charakter ubytování

 • Penzion
 • Horské ubytování
 • Horské penziony
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Lyžařský areál

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 724 861 706, +420 724 130 906

Adresa: Orličky 121, 561 55

www: www.penzion-hanka.cz

 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Možnosti v okolí penzionu

Letní aktivity

Koupání – nejoblíbenější je přírodní koupaliště v Jablonném nad Orlicí (5 km). Svou velikostí cca 70 x 40 m je největší v okolí. Čistá voda, možnosti občerstvení.

Pro rodiny s dětmi je vyhledávaný Aquapark v Žamberku s tobogány, vířivkami apod. Pro otužilejší návštěvníky lze použít i místní koupaliště přímo v Orličkách (600 m). V dosahu je Pastvinská přehrada (13 km), asi 5 km dlouhá s možností koupání, půjčovnou loděk a šlapadel, bobovou dráhou, občerstvením.

V okolí je mnoho kilometrů značených turistických tras. Nejoblíbenější je Jiráskova stezka (červená zn., vede přímo kolem penzionu), která odsud pokračuje po hřebenech Orlických hor až k Náchodu. Lze si zajít na rozhlednu s chatou na Suchém vrchu (995 m n. m.), rozhlednu Křížová hora u Červené Vody a další. Populární je Zemská brána – průlom Divoké Orlice na hranicích s Polskem.

Milovníky historie jistě zaujmou velmi zachovalé pevnostní komplexy jako je Tvrz Bouda, Cihelna, Muzeum vojenské historie v Králíkách, dále pak Hanička…

Oblíbenými cíli jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, zříceniny hradů Litice, Lanšperk a Žampach. V Letohradu můžete navštívit i Muzeum řemesel nebo světničku Járy Cimrmana, v Žamberku Muzeum.

O něco dál (cca do 40 km) jsou další velmi navštěvované zámky Častolovice s minizoo pro děti, Doudleby nebo zřícenina hradu Potštejn.

V létě se příznivci singltreků mohou projet na kole po nových tratích, které vedou z Červenovodského sedla všemi směry kolem Suchého vrchu. Dále se zde můžete věnovat travnímu lyžování, horským koloběžkám nebo svahovým minikárám, které je možno zapůjčit na chatě Vigona v Čenkovicích.

 

Zimní aktivity

Lyžování – zimní středisko Čenkovice (3 km), Buková hora (750 – 958 m n. m.), poskytuje ideální podmínky pro sjezdové lyžování.

Sjezdové tratě jsou v obtížnosti červená a modrá v délkách 400 – 2000 m (sjezdovka Heroltická je nejdelší v Orlických horách – 2 290 m).

Celkem 6 sjezdovek je vzájemně propojených a můžete tak lyžovat na obou stranách Bukové hory. Čtyřsedačková vyhřívaná lanovka s „bublinou“ vám umožní odpočinek mezi jednotlivými výkony na sjezdovkách. Ty jsou pravidelně udržovány a technicky zasněžovány, součástí je i večerní lyžování. Nechybí zde ani snowboardový areál.

 

Běžky – pro milovníky běžkování je připraveno 60 km strojově udržovaných stop v provedení klasika i volně. Nejlepší nástupní místo je na Červenovodském sedle (5 km, na hlavní silnici I/11), odkud se dostanete např. na Suchý vrch, k pevnosti Bouda či do Čenkovic.

Zimní středisko Dolní Morava (23 km) – sjezdovky, sáňkování, bobová dráha.