Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Hnačov - Šumava

Kraj: 
Plzeňský kraj
Okoli: 
Skránčice, Zavlekov
Oblast: 
Šumava

Informace

Popis

Penzion Hnačov - rekreační dovolená na Šumavě

Tento nově postavený penzion se nachází cca 20 km od města Klatovy a leží přímo u rybníka Hnačov.Je ideální pro pobyt rodin s dětmi i jako odpočinková dovolená pro páry či skupiny lidí. V penzionu jsou k dispozici dva 4 lůžkové apartmány (jeden s možností dvou dětských přistýlek) a jeden 3 lůžkový pokoj. Celková kapacita je 10 až 13 osob. K dispozici je společenská místnost, venkovní zastřešený gril s posezením (od 5/2018) a wellness zázemí (krytý vyhřívaný bazén, dětské brouzdaliště, vířivka pro 3 osoby a infrasauna pro 4 osoby). Toto místo je považováno za pomyslnou bránu k předhůří Šumavy, kde na Vás čeká mnoho zajímavých míst, která jsou přístupná v letních i zimních měsících.

Pro sportovně založené hosty máme možnost využití víceúčelového sportovního kurtu s umělým povrchem a basketbalovými koši. Každý den 1 hodina kurtu zdarma!

 

Apartmány v penzionu

Apartmán 1 – 4 lůžkový apartmán

S možností max. dvou dětských přistýlek (rozkládací pohovka), vlastním soc. zařízením, sprchovým koutem, dvěma oddělenými ložnicemi, vybavenou kuchyní (lednice, mikrovlnná trouba, indukční dvouplotýnkový vařič, rychlovarná konvice, veškeré nádobí..) a obývacím pokojem s TV vč. balkónu s výhledem na rybník.

 

Výhled na rybník Hnačov z Apartmánu 1Kuchyňka Apartmán 1

 

 

Apartmán 2 - 4 lůžkový apartmán

S vlastním soc. zařízením, sprchovým koutem, dvěma oddělenými ložnicemi, vybavenou obytnou kuchyní (lednice, mikrovlnná trouba, indukční dvou plotýnkový vařič, rychlovarná konvice, veškeré nádobí..)  s TV vč. balkónu s výhledem na rybník.

 

Kuchyň apartmán 2 HnačovTerasa k posezení, apartmán 2 - Penzion Hnačov

 

 

Apartmán 3 – 3 lůžkový pokoj

(patrová postel, dolní lůžko 140 cm), vlastním soc. zařízením, sprchovým koutem a kuchyňským koutkem (lednička, indukční vařič, rychlovarná konvice, nádobí..) s TV

 

Apartmán 3 - 3 lůžkový pokoj Hnačov3 lůžková pokoj - Penzion Hnačov Klatovy


Vybavení a služby penzionu

 

Společenská místnost

  • Plně vybavená společenská místnost s LED TV, barem, sedací soupravou, jídelními stoly a dětským koutkem.
  • Přístupná při rezervaci celého penzionu resp. alespoň AP1 a AP2 najednou.

 

Pro děti

  • Dětské nádobí, příbory, nočníky, dětské jídelní židličky, dětský koutek (viz. společenská místnost), připravujeme venkovní dětské hřiště.

 

Venkovní krytý gril (v provozu od4/2018)

  • Pro naše hosty zde připravujeme plně vybavený zastřešený venkovní gril s posezením pod pergolou. K dispozici bude též kuchyňský dřez s tekoucí vodou, elektrický sporák s troubou a základní nádobí.

 

WELLNESS (v provozu každý den od 15 do 19 hodin)

  • Vířivka a infrasauna pro Vaší každodenní relaxaci.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Penzion Janovice - Náš další penzion na Šumavě

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Možnosti v okolí

Aktivity

V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází rybník Hnačov . Možnost zapůjčení kánoe Tučňák s vybavením (pádla, vesty)

Ceník:

  • Kánoe + 2 pádla + 2 vesty – 200,-Kč / 3 hodiny, 500,-Kč / den

(pozn.: Rezervace kánoí se provádí vždy den předem, rezervace sportovního kurtu taktéž, dle volných rezervačních hodin)

 
Pro sportovně založené hosty máme možnost využití víceúčelového sportovního kurtu s umělým povrchem a basketbalovými koši.

Každý den 1 hodina kurtu zdarma!

 

Možnosti v okolí penzionu

Penzion se nachází cca 20 km od Klatov a je pomyslnou branou k předhůří Šumavy, kde na Vás čeká mnoho unikátních míst, která jsou přístupná v letních i zimních měsících. Pokud zůstaneme v blízkosti penzionu, hned u rybníka Hnačov se nachází Autokemp Hnačov , kde je možnost zapůjčení lodiček, windsurfingu apod. Od penzionu vede do autokempu příjemná pěší stezka.

Necelých 5 km vzdálené městečko Plánice je zajímavé hlavně tím, že se zde nachází rodný domek a muzeum Františka Křižíka – vynálezce obloukové lampy.

Královské město Klatovy, vzdálené cca 20 km je známé svými historickými památkami, jako je Černá věž, katakomby, barokní lékárna apod..

Sušice, město vzdálené cca 25 km od penzionu je již pověstnou branou Šumavy a i zde najdete mnoho historických památek, ale i turistických lákadel.

 

V letních měsících je blízké i vzdálenější okolí penzionu ideální pro cyklovýlety, pěší procházky, či výlety po Šumavě.

V zimě pak při dostatečné sněhové pokrývce určitě využijete běžecké tratě v okolí a lyžařské areály např. v Nýrsku, Kašperských Horách či přímo v Železné Rudě nebo na Špičáku . První rodinná sjezdovka je vzdálena pouhých 8 km od penzionu v obci Kocourov!