Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Janovice - Šumava

Kraj: 
Plzeňský kraj
Okoli: 
Janovice nad Úhlavou
Oblast: 
Šumava

Informace

Popis

Penzion Janovice - celoroční rekreace na Šumavě

Penzion se nachází na samém okraji města Janovice nad Úhlavou, v nově vybudované Rozvojové zóně, v údolí pod hradem Klenová. Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném apartmánu pro 4 osoby s vlastní koupelnou, plně vybavenou kuchyní a TV. K dispozici je také dvoulůžkový apartmán se dvěma samostatnými místnostmi s možností dvou přistýlek a vlastní TV. K apartmánu je k dispozici samostatné WC a sprchový kout (umístěné na chodbě). Dále nabízíme ubytování ve standartních 10 dvoulůžkových a 2 trojlůžkových pokojích se společnými toaletami, sprchami a kuchyní. Všechny pokoje s tekoucí vodou. Janovicko nabízí výborné terény pro cyklo i pěší turistiku. Čekají na Vás neopakovatelné panoramatické pohledy na Šumavu a Pošumaví. V zimě lze za kvalitním běžeckým i sjezdovým lyžováním dojíždět. Na Železnorudsko i do Klatov je možné pohodlně cestovat i vlakem z vlakového nádraží vzdáleného cca 2 km.

Černé jezero a lyžařský areál Špičák se nachází 25 km od penzionu.

(NEJSME SOCIÁLNÍ UBYTOVNA!!!)

 

Popis ubytování

 

  • Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném apartmánu pro 4 osoby s vlastní koupelnou, plně vybavenou kuchyní a TV. 
  • K dispozici je také dvoulůžkový apartmán se dvěma samostatnými místnostmi s možností dvou přistýlek a vlastní TV.
  • K apartmánu je k dispozici samostatné WC a sprchový kout ( umístěné na chodbě ).
  • Dále nabízíme ubytování ve standartních 10 dvoulůžkových a 2 trojlůžkových pokojích se společnými toaletami, sprchami a kuchyní. Všechny pokoje s tekoucí vodou.
  • K dispozici je plně vybavená kuchyňka vč. mikrovlnné trouby, sporáku, lednice apod. Společenská místnost s televizí, ping-pongovým stolem a WI-FI připojením!
  • Penzion disponuje samostatnou vyhřívanou místností pro uložení kol a lyží. V blízkosti se nachází dvě hřiště na streetball a sportovní areál (antukové kurty, tělocvična, sauna).
  • Možnost snídaně, či polopenze v blízké restauraci přímo v areálu Rozvojové zóny!! (při min. počtu 4 osob).

 

Ubytování nabízíme ve 4 kategoriích:

1. Apartmán pro 4 osoby s vlastní koupelnou, kuchyní a TV

2. 4 lůžkový apartmán s vlastní koupelnou

3. 2 lůžkový pokoj s vlastní koupelnou mimo pokoj

4. Dvoulůžkové a trojlůžkové pokoje se společnými toaletami, sprchami a kuchyní

 

 

Abyste nebloudili

Při cestě autem od Klatov projeďte průtahem města. Až za cedulí konec obce odbočte na křižovatce doleva a pokračujte cca 400 metrů. Na konci rovinky pak odbočte doprava (hlavním vjezdem do bývalých kasáren). Penzion se nachází hned vpravo za hlavním vjezdem.

GPS:49°19´57.1"N 13°12´33.5"E

 

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Penzion Hnačov - Náš další penzion na Šumavě

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Rezervace/Email
Možnosti v okolí

V okolí

Město Janovice nad Úhlavou se nachází 10 km od Klatov, 6 km od Nýrska a jen několik kilometrů od CHKO Šumava. Okolí poskytuje řadu možností na výlety: město Klatovy založené již roku 1260 Přemyslem Otakarem II, hrad Klenová, který je od roku 1984 zpřístupněn veřejnosti, renesanční tvrz Opálka, hrad Velhartice- "Král Karel s Buškem z Velhartic teď zasedli si k dubovému stolu..", Černé a Čertovo jezero, Železnou Rudu a mnoho dalších...

Janovicko nabízí výborné terény pro cyklo i pěší turistiku. Čekají na Vás neopakovatelné panoramatické pohledy na Šumavu a Pošumaví. V zimě lze za kvalitním běžeckým i sjezdovým lyžováním dojíždět.

Nedaleko od pensionu je autobusová zastávka. Odtud se pohodlně dostanete do Nýrska, Zelené Lhoty nebo Hojsovy Stráže, výchozího bodu na výlet na běžkách, do lyžařského střediska Špičák nebo do Železné Rudy. Opačným směrem můžete autobusem cestovat do Klatov.

Na Železnorudsko i do Klatov je možné pohodlně cestovat i vlakem z vlakového nádraží vzdáleného cca 2 km.

Penzion Janovice stojí 1 km od restaurace Kulatá bába a obchodu s potravinami.
Cyklistické stezky

Černé jezero a lyžařský areál Špičák se nachází 25 km od penzionu. Město Klatovy je vzdálené 8 km a od Hojsovy Stráže vás dělí 15 km.

Penzion stojí 20 metrů od autobusové zastávky Janovice.