Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Na Samotě - Lipno

Kraj: 
Jihočeský kraj
Okolí: 
Omlenice - Horšov
Oblast: 
Jižní čechy

Informace

Popis

Penzion Na Samotě - ubytování Jižní čechy

Poloha penzionu:
V jižních Čechách, na okraji malé obce Omlenice – Horšov, asi 3 km jihozápadně od města Kaplice. Dům stojí téměř na samotě, uprostřed polí a luk. Naprosto ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou v náručí malebné jihočeské krajiny.
 
Okolí nabízí výborné podmínky ke koupání, rybaření, pěší turistiku i cykloturistiku, houbaření či podnikání výletů. V okolí se nachází řada kulturních a historických pamětihodností – např. krásné historické město Český Krumlov se zámkem a proslulým otáčivým hledištěm 20 km, klášter Zlatá Koruna 21 km, hrad Rožmberk 21 km, klášter Vyšší Brod 22 km, hrad Žumberk 22 km, hrad Nové Hrady 25 km, městečko Hluboká nad Vltavou s krásným zámkem 35 km, lovecký zámeček Ohrada a zoologická zahrada 35 km a mnoho dalších.
 
Vzdálenosti od penzionu:
Základní potraviny, restaurace a supermarket (Kaplice) 3 km. Koupání, provozování vodních sportů a možnost rybaření (s povolenkou) na Lipenském jezeře 30 km. Venkovní a krytý bazén a sauna (Český Krumlov) 19 km nebo (České Budějovice) 29 km. Bazén též ve Freistadtu (Německo) 26 km. Tenisový kurt (Kaplice) 3 km. Golfové hřiště (Svachova Lhotka) 17 km. Jízda na koních (Omlenice) 4 km. Rybaření (s povolenkou) v řece Malši nebo okolních soukromých rybnících. Les 500 m.
 

Ubytování v penzionu:

Penzion má 3 dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky. Dále jsou k dispozici dvě velmi hezky zařízená apartmá ve volně stojícím domě. Každé apartmá má vlastní vchod.
 
Apartmá A:
Vstup přes terasu, hala s posezením a akváriem, chodba a schody do podkroví. Kuchyně s jídelním stolem, elektrickým sporákem se čtyřmi varnými plotýnkami a troubou, digestoří, lednicí, kávovarem, varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Obývací pokoj / ložnice s dvojlůžkem, gaučem (zároveň jedno lůžko) a televizí. Druhá ložnice s dvojlůžkem a jedním samostatným lůžkem. Koupelna s vanou a toaletou. Ústřední topení. K dispozici terasa s posezením.
 
Apartmá B:
Bezbariérové apartmá v nově postavené části domu. Vchod přes terasu, hala. Kuchyně s jídelním stolem, elektrickým sporákem s keramickou varnou deskou, digestoří, lednicí, kávovarem, varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Obývací pokoj / ložnice s dvojlůžkem, gaučem (zároveň jedno lůžko) a televizí. Koupelna se sprchou a toaletou. Ústřední topení. K dispozici terasa s posezením.
 
Stravování v penzionu:
Je zde možnost objednat si snídaně.
 
Společná zařízení  penzionu:
Pro hosty je k dispozici neoplocená zahrada s okrasným rybníčkem, oválný bazén 9 x 4 m, velká terasa u bazénu, pískoviště, houpačka, stolní tenis a po dohodě s pronajímatelkou i venkovní krb.
 
Další informace o ubytování:
Domácí zvířata nejsou povolena. Jedna dětská postýlka na požádání (pouze jedna pro obě apartmá). WiFi připojení k internetu a povlečení k dispozici. Pronajímatelka bydlí v jedné části domu, v bytě s vlastním vchodem, a respektuje soukromí hostů. Po dohodě s pronajímatelkou a za poplatek možnost využívat saunu a služby masážního a kosmetického salónu, který patří majitelce (masáže, kosmetika, pedikúra, manikúra, modeláž nehtů). Spotřeba elektrické energie se hradí na místě. Apartmá A je vhodné pro maximálně 4/6 osob, apartmá B pro maximálně 3 osoby – celkem tedy maximálně 7/9 osob.

Wellness v penzionu

Lymfit

Přístroj LYMFIT ® 3 v 1 je technologicky nejvyspělejším zařízením svého druhu. Lymfit je komplexní program určený pro lymfatickou masáž tlakovou-, infračervenou- a elektroterapii. Oblek obsahuje nohavice, pás i rukávy. Všech 16 komor je na sobě zcela nezávislých a přístroj je dokáže ovládat i několik najednou. Přístroj nabízí 3 různé typy programů a tlaků.

Infraoblek je moderní, mikroprocesorem řízený oblek pro terapii infračerveným zářením. Oblek znamená skutečnou revoluci v oblasti regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného záření. Blahodárné účinky infra záření na lidský organismus jsou prokázány. IR využíváme pro efektivní odbourávání tuků, formování postavy a relaxaci unaveného svalstva.

Elektrostimulace (EMS) vysílá elektrické impulsy do oblastí, odkud dostává náš sval impuls k pohybování. Metoda EMS je běžně využívána nejen při fyzioterapii a rehabilitaci, ale také při tvarování postavy. Přístroj nabízí 4 programy při individuálně nastavitelném pulsním rozpětí s pěti páry elektrod.

 

VYUŽITÍ

Stroj je víceúčelový, takže lze použít na více problémů a může velmi efektivně podpořit odbornou práci kosmetiček i masérů. Kosmetičky i maséry potěší nástroj, který díky své schopnosti hluboce prohřát či uvolnit svalovou hmotu, dokáže výrazně snížit či potlačit bolest.

 

Tlaková masáž:

 • podporuje a zrychluje metabolismus
 • výrazně zlepšuje funkci lymfatického systému
 • zmírňuje projevy celulitidy
 • přispívá k přirozené detoxikaci organismu
 • redukuje objem masírovaných partií
 • zvyšuje účinky ošetření kavitací, RF a kryolipolýzou

 

Infračervené záření(IR):

 • Posiluje imunitní systém
 • Zvyšuje energii a vitalitu
 • Ulehčuje bolestem kloubů
 • Pomáhá při detoxikaci
 • Odstraňuje stres a únavu

 

Elektrostimulace:

 • cílené formování postavy a svalových partií
 • budování svalové hmoty
 • prokrvení podkoží
 • urychlení metabolismu
 • minimalizaci kloubní zátěže
 • snížení projevů celulitidy
 • získání lepšího držení těla

 

Kontraindikace:

 • těhotenství a menstruace
 • akutní virové, bakteriální a žilní onemocnění
 • onkologická a epileptická onemocnění
 • onemocnění srdeční, kardiostimulátor

 

Radiofit

Radiofit je moderní, velmi výkonný a přenosný přístroj pro ošetření těla i obličeje. Monopolární přístroje mají schopnost proniknout velmi hluboko do lidského těla za pomoci kovové destičky, fungující jako negativní pól, podložený pod tělem klienta.

Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží, kde intenzivně zahřívá tukové buňky, redukuje celulitidu, vypíná a vyhlazuje pokožku. Nový kolagen zvyšuje elasticitu, pokožka je pružnější, zářivější a mladistvější zvýšením krevní mikrocirkulace, zlepšením zásobování tkání kyslíkem a podporuje se tvorba elastinů. Pro dlouhotrvající efekt je nutno podstoupit několik sezení, dle ošetřované partie.

 
 

Radiofit působí velmi efektivně třemi způsoby:

 • Ohříváním kolagenové vrstvy nad kritickou teplotu způsobí její rozpad, který zahájí obnovení.
 • Rozechvění a následné ničení tukových buněk i do velké hloubky v těle díky vysokofrekvenčnímu záření v rádiofrekvenčním pásmu.
 • Redukce bolesti svalů a kloubů (ankylóza, revmatoidní artritida), za pomoci hlubokého fokusovaného tepla.

Stroj je víceúčelový, takže lze použít na více problémů a může velmi efektivně podpořit odbornou práci kosmetiček i masérů. V kosmetice se radiofrekvence používá na omlazení pleti, odstranění vrásek, redukci tukových polštářků a celulitidy. Maséry potěší nástroj, který díky své schopnosti hluboce ohřát či uvolnit svalovou hmotu, dokáže výrazně snížit či potlačit bolest.

Kosmetika:

 • redukce akné
 • vyhlazení vrásek, rejuvenace, neinvazivni lifting
 • zpevnění pokožky
 • redukce pigmentových skvrn
 • odstranění tukových polštářků
 • redukce dvojité brady

Masáže:

 • odstranění bolesti svalů
 • uvolnění svalů
 • redukce bolesti kloubů
 • cílená lymfatická masáž
 • redukce tukových polštářků
 • redukce celulitidy

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník

 

Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování / ceny

 

 

 

 

Kontakt
kontakt  / fotky / další informace

 

Rezervace/Email
Stravování

Stravování

Je zde možnost objednat si snídaně a po domluvě je možný dovoz obědů i večeří.

Možnosti v okolí

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. Zámecká věž s celým areálem tvoří jednu z dominant města. Původně gotický hrad ze 13. stol. byl rozšířen ve 14. stol. a v 16. stol. renesančně přestavěn. V 17. a 18. stol. byly provedeny barokní a rokokové úpravy. Kromě zámeckých interiérů, k jejichž zhlédnutí máte na výběr ze dvou prohlídkových tras, se Vám nabízí široké spektrum historických lahůdek v podobě zámecké věže, která je symbolem bohaté historie a výtvarné krásy Českého Krumlova, zámecké barokní zahrady ze 17. století nebo barokního divadla, které na zámku v Českém Krumlově reprezentuje vyspělou barokní scénu. Jedná se o jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě. Na prvním zámeckém nádvoří se nachází zámecké lapidárium, v němž jsou vystaveny originály barokních soch ze zámeckého areálu. Od doby panování posledních Rožmberků jsou na zámku chováni medvědi. Nad příkopem, kde přebývají, se rády zastavují nejen děti.

 

Kleť

Pokud už jste zhlédli všechny památky ve městě, vydejte se na výlet nenarušenou přírodou na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les. Po výšlapu, výjezdu na kole nebo lanovkou budete odměněni krásným výhledem do okolí. Za příznivého počasí je vidět až na alpské vrcholky.

 

Observatoř Kleť

Observatoř Kleť je určená pro odborná astronomická pozorování vyžadující kvalitní pozorovací podmínky. Je nejvýše položenou astronomickou observatoří v Čechách. Známá je výzkumem planetek (asteroidů) a komet, včetně objevů dosud neznámých těles. Pravidelná pozorování z Kleti byla zahájena v roce 1968 a od roku 1994 se výzkumný tým zároveň věnuje měření přesných poloh asteroidů pohybujících se v blízkosti Země či křižujících zemskou dráhu, planetek ve vzdálených oblastech sluneční soustavy, i nově objevených komet včetně komety Shoemaker-Levy 9 před její srážkou s planetou Jupiter či komety Hale-Bopp. V tomto oboru patří Kleť do první desítky světových observatoří.

 

Lipno

Pokud máte pocit, že v Krumlově a jeho bezprostředním okolí jste již zhlédli a prožili téměř vše, co se dalo, pak na březích nedaleké Lipenské přehrady na Vás čekají další skvělé zážitky. V roli diváků zde můžete obdivovat jachtařské přebory či v divokých Čertových proudech pod přehradou odvážné posádky při závodech raftů. Vy sami však můžete prožít na březích „jihočeského moře“ příjemný den plný aktivity: Ať už se jedna o „pouhé“ koupání, vyjížďky na loďkách, windsurfing, jachting, rybaření, či třeba cyklistiku a in-line bruslení.Lipensko však "žije" nejen v létě: V zimní sezóně jsou pro Vás přichystány upravené sjezdovky několika lyžařských areálů, stejně jako vždy perfektně protažené běžecké stopy, jimiž je celý region doslova protkán. Běžkovat lze i na zamrzlé hladině lipenského jezera, na niž najdou několikakilometrovou upravenou dráhu i bruslaři. Ani na zimní výlet do okolí Lipna si však nezapomeňte přibalit plavky – kryté bazény a vodní atrakce místních vodních center oceníte nejen Vy, ale hlavně Vaše děti.

 

Zřícenina hradu Dívčí Kámen

vzdálenost 10 km, zřícenina hradu ztělesňuje harmonii historie a přírody. Monumentální romantickou zříceninu hradu najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov. Místo umocňuje těsná blízkost keltského oppida, které se významem a velikostí řadí k evropským unikátům. Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349 a týmž rodem opuštěn r. 1506. Po 500 letech od opuštění rodem svých zakladatelů přešel do vlastnictví obce Křemže. V prostorách hradu jsou pořádány koncerty, historická, šermířská a divadelní vystoupení, středověké trhy, přednášky a výstavy.

 

Stezka korunami stromů

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Park Lipno. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny návštěvníky. Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity.

 

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.