Penzion Šohaj a Vinařství Esterka

Kraj: 
Jihomoravský kraj
Okoli: 
Terezín u Čejče
Oblast: 
jižní Morava

Informace

Popis

Penzion Šohaj a Vinařství Esterka - rekreace na jižní Moravě

Náš rodinný penzion Šohaj je přímo v centru vinných sklepů obce Terezín. Penzion s kapacitou 12 lůžek přímo nad vinným sklepem Vám poskytne útulné zázemí, nejen pro ochutnávky našich lahodných vín, ale i pro celou dovolenou. Penzion je v provozu celoročně. Nabízíme ubytování ve třílůžkovém a čtyřlůžkovém pokoji s možností přistýlky v podobě výsuvných postelí. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. K dispozici je plně zařízená kuchyň. Pro vyznavače cykloturistiky jsme zřídili úschovnu kol, s možností servisu. Možnost zapujčení velkého grillu. Volný přístup do vinného sklípku. Nabízíme řízené degustave vín, možno i s prohlídkou historického sklepa a vinohradů. Zajistíme Vám občerstvení s podobě studeného rautu, teplé večeře i snídaně. K dispozici je v penzioně naše vlastní publikace s tipy na výlety po okolí. V rámci pobytu je možné i zapůjčení velkého grilu (za poplatek).

Vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak pro výlet za vínem s přáteli, či firemní akci, nebo vaši oslavu.

 

Pokoje v penzionu

 • POKOJ - SYLVÁNSKÉ ZELENÉ - V zeleném pokoji s dvoulůžkem a dvěma lůžky jsou k dispozici další 2 plnohodnotné přistýlky, pokoj dále disponuje vlastním sociálním zařízením.
 • POKOJ - CABERNET MORAVIA - V modrém pokoji se 3 lůžky a vlastním sociálním zařízením se nachází další 3 plnohodnotné přistýlky uschované pod každým lůžkem.

 

Aktivity - volný čas v penzionu

 • Fotbalové hřiště a tenisové kurty jsou ve vzdálenosti do 15 minut chůze.
 • Přírodní ohniště je vzdálené 140m.
 • K dispozici je v penzionu naše vlastní publikace s tipy na výlety po okolí.

 

Seznam možných aktivit a služeb u nás

 • K dispozici máme stolní hry

Vinařství Esterka

V našem vinařství uplatňujeme zásadu kvality na úkor kvantity, a proto redukujeme výnos na optimální úroveň. Hrozny se sklízejí ručně. Bílá vína se vyrábějí klasickými metodami, poté zrají v nerezu. Červená vznikají kvašením v otevřených dřevěných kádích a leží půl roku v dřevěných sudech. Tajemství úspěchu se skrývá v černých jílových půdách, těžkých na práci, ale odměňujících se kvalitními hrozny.

V současné době obhospodařujeme hektar půdy. Roční objem produkce nepřesahuje 15 000 lahví, vína se prodávají především ze sklepa privátní klientele. Vína zůstávají z důvodu administrativního zjednodušení v kategorii zemských.

Nabízíme řízené degustace vín, možno i s prohlídkou historického sklepa a vinohradů. Zajistíme Vám občerstvení s podobě studeného rautu, teplé večeře i snídaně.

 

Degustace vína

 • Nabízíme řízené degustace vín z vlastní produkce s odborným výkladem přímo od vinaře. Možnost prohlídky s výkladem našeho historického sklípku v Hovoranech.
 • Každý ubytovaný má volný vstup do vinného sklepa a k dispozici vlastní kóji s vybranými vzorky.
 • Před ochutnávkou zajistíme dle přání teplou večeři a při posezení je možnost objednat studené mísy se zabijačkovými specialitami, nebo sýrovouzeninové.

 

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

Pronájem objektu je 4000 Kč za noc / minimální doba pronájmu je 2 noci.

 

Individuální cena za ubytování, při minimální obsazenosti pokoje:

 • 500.- Kč / osoba / noc
 • Od 3 nocí 450Kč osoba / noc
 • Od 5 nocí 400Kč osoba / noc

 

V zimní sezónu minimální obsazenost 7 osob (říjen - březen): 600.- Kč osoba / noc

 

Úklid biologického znečištění............. 1000Kč

 

V období od začátku dubna do konce června a od začátku září do konce roku, upřednostňujeme během víkendu skupiny lidí o minimálním počtu 7 osob, celý penzion je tak uzavřen výhradně pro tuto skupinu.


Ceník degustace vína a stravování

6 vzorků  ...............................................  1500 Kč

8 vzorků  ...............................................  2000 Kč
10 vzorků  .............................................  2500 Kč

(cena degustace je za celou skupinu včetně všech lahví vín + jídlo: škvarky, sýr a chléb)

 

Jídlo nabízíme pouze od 8 osob

Raut ........................................................ 200 Kč / osoba

(uzené maso, špek, tlačenka, šunka, škvarková pomazánka, chleba, sýry, zelenina, ...)

Snídaně forma rautu ........................................... 100 Kč /osoba

Večeře

Nakládaná krkovička v medovo-pepřovém nálevu.....120 Kč / porce

 

Kontakt

Mobil: +420 607 669 919, +420 602 778 155

Adresa: Terezín u Čejče, Pod sklepy 164, 696 14

www: www.vinarstvi-esterka.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Stravování

Stravování v penzionu

Jídlo nabízíme pouze od 8 osob

Snídaně

Snídaně podáváme formou rautu a cena za osobu je 100 Kč

Na snídani Vám připravíme domácí ovocné marmelády, domácí med, sýry, máslo, pomazánkové máslo, párky (hořčice, kečup). Z pečiva podáváme chleba, rohlíky a koblihy. K pití káva, čaje, mléko.

 

Večeře

Večeře formou teplého jídlo, cena na osobu je 120 Kč

Pečená krkovička v medovo-pepřovém nálevu podávaní spolu s domácími zavařenýmy okurky, salátem, nebo kysaným zelím a chlebem.

 

Studený raut k degustacím

Cena na osobu je 200 Kč (Složení je orientační, záleží na aktuální dostupnosti surovin)

Ve studeném rautu si pochutnáte na zabijačkových specialitách, salámech, sýrech, zelenině a k zakousnutí podáváme pečivo. Uzené maso, špek, škvarky, tlačenka, klobása, šunka, sekaná. Ze sýrů najdete v rautu například hermelín, pařené sýry, korbáčky, jardel, sýr s modrou plísní, gouda, eidam, ochucené sýry. Dále servírujeme zeleninu, například papriky, okurek, cibulky, rajčata, salát a olivy.

 

Možnosti v okolí

Terezín

Terezín je malou vinařskou obcí s 410 obyvateli. Obec vznikla v roce 1774 a byla pojmenovaná po císařovně Marii Terezii. Dominantou obce je kostel Nejsvětějšího srdce Páně, pocházející z roku 1932. Dlouholetou tradici zde má vinařství. Obec se v roce 2007 stala obcí roku.
 

Je první obcí, která nás vítá na okresu Hodonín. V letech 1424-1430 zde Čeněk z Lipé založil panský statek. V roce 1762 panství převzal Štěpán Lotrinský. Samotná obec byla založena v roce 1774, ale původně se nacházela 400 m severněji, ale v roce 1796 byla kvůli záplavám a nezdravé vodě přemístěna na dnešní místo.

V letech 1889-1910 se obec úředně nazývala Terezov a tento název se hovorově užívá i dnes.V letech 1906-1908 byla vybudována železnice a v roce 1928 byla obec elektrifikována.

V dnešní době má 408 obyvatel.

Dominantou obce je kostel zasvěcený Nejsvětějšímu Srdci Páně a každou neděli je zde mše sv. v 9 hodin.


Akce v okolí

Na jaké akce k nám máte možnost dorazit za vínem?

Akci je po celém blízkém okolí opravdu dost. Od jara do konce léta se konají dny otevřených sklepů, u nás je to vždy první víkend v červenci v Terezíně a třetí víkend v červenci v Hovoranech. Na jaře se také koná většina místních výstav vín, většinou kolem března, tak jako v Hovoranech 2. víkendovou sobotu. Na podzim můžete za námi přijet na burčák, nebo na burčákové slavnosti, kterých je po okolí mnoho. Velkou akcí v jedné z vedlejších vesnic je Burčákový pochod v Mutěnicích. V půli listopadu začíná období Sv. Martina. V Hovoranech vždy 2. víkend se koná festival Sv. Martin na Hovoransku. Následuje zima, období vinařských plesů.

Pokud chcete vědět více akcí, které se konají u nás nebo v okolí, nebo si nevíte rady na jakou akci přijet, napište nám.