Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Tokáň - Jetřichovice

Kraj: 
Ústecký kraj
Okolí: 
Jetřichovice
Oblast: 
České Švýcarsko

Informace

Popis

Penzion Tokáň - dovolená České Švýcarsko

Penzion Tokáň se nachází na křižovatce turistických cest a cyklostezek uprostřed lesů Národního parku České Švýcarsko. Je proto velmi oblíbeným cílem výletníků s dětmi, turistů i cyklistických nadšenců, kteří zde naleznou posezení, odpočinek a občerstvení. Děti mohou využít houpačky a hřiště přímo u penzionu. Pro ty, co chtějí více aktivní zábavy, je připravena půjčovna koloběžek a mnoho dalších aktivit. Výletní trasy v okolí penzionu jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější turisty. Vezměte svoje kamarády a vydejte se prozkoumat krásy Českého Švýcarska. U nás strávíte dovolenou pohodově a stylově. Penzion Tokáň nabízí ubytování ve stylových pokojích o celkové kapacitě 40 lůžek. Penzion Tokáň nabízí vedle ubytování také konferenční prostory s kapacitou pro 40 osob, které jsou vhodné pro konání seminářů, školení nebo firemních prezentací. Připravíme pro Vás akci na klíč. Zajistíme Vám ubytování, stravování, doprovodný program i školící prostory. Rádi Vám sestavíme program dle Vašich přání, kontaktujte nás.

 

Penzion Tokáň nabízí ubytování ve stylových pokojích o celkové kapacitě 40 lůžek.
Můžete si vybrat, která kategorie pokojů Vám vyhovuje nejlépe:

Rodinný apartmán (pro 4 osoby)

 • apartman se dvěmi ložnicemi  
 • vlastní vstup,posezení, sprcha, toaleta, televize a balkon

Apartmány

 • dvoulůžkové pokoje
 • vlastní vstup, sprcha, toaleta, televize a balkon

Standardní pokoje s koupelnou a WC společnou na patře (max pro 8 osob)

 • dvoulůžkové
 • třílůžkové
 • čtyřlůžkový pokoj s půdní vestavbou, ideální pro rodiny s dětmi

Turistické ubytování

 • sedmilůžkový pokoj vybavený palandami, po domluvě i pokoje jiných velikostí
 • je zde možné spát i ve vlastním spacáku

Toalety a sprchy jsou společné, umístěné na chodbě.

Hosté penzionu Tokáň mohou využít biliard, ping-pong, hřiště pro volejbal a nohejbal, badminton, šipky a fotbálek na desetikorunové mince


Firemní akce v penzionu

 • Penzion Tokáň nabízí vedle ubytování také konferenční prostory s kapacitou pro 40 osob, které jsou vhodné pro konání seminářů, školení nebo firemních prezentací.
 • Nabízíme cateringové služby, zajistíme plátno i dataprojektor.
 • Svou polohou uprostřed lesů národního parku je penzionu Tokáň ideálním místem pro seznamovací a teambuildingové akce, příležitostné oslavy i vánoční večírky.
 • Připravíme pro Vás akci na klíč. Zajistíme Vám ubytování, stravování, doprovodný program i školící prostory. Rádi Vám sestavíme program dle Vašich přání, kontaktujte nás.

 

Vybrané zážitkové aktivity penzionu Tokáň:

Střelnice: sportovní luky, vzduchovky nebo šipky
Každý z nás má v sobě ukrytu soutěživou povahu. Porovnejte síly při střelbě z luku nebo ze vzduchovky. Střílí se v bezprostřední blízkosti penzionu, tedy pro občerstvení to není daleko.

Slaňování
Pro dobrodruhy nabízíme slaňování ze skalních věží nedaleko penzionu. Aktivita rozvíjející týmovou spolupráci a podporu. Zkušený instruktor a veškerý potřebný materiál je po předchozí domluvě k dispozici. Z okolních skalních ostrohů jsou navíc nádherné výhledy do Českého a Saského Švýcarska.

Koloběžky
Připravili jsme pro Vás několik tras sjízdných na koloběžkách. Svezte se z Tokáně z kopce dolů, zpátky dopravu zajistíme. Po dohodě lze absolvovat i celodenní výlety na koloběžkách. Tento netradiční způsob cestování přináší spoustu zajímavých zážitků.

Grilování
Večerní grilování je po aktivně stráveném dni tím nejlepším odpočinkem. Grilování je možné objednat od 2 osob do maximálně 60 osob. Grilovat můžete uvnitř v restauraci i venku na terase. Vybrat si můžete ze tří variant:
„Standard“ (klobásky, grilovací párky, kuřecí maso, příloha – hranolky, omáčky)
„Gurmán“ (vepřový a hovězí steak, klobásky, grilovací párky, kuřecí maso, příloha – americké brambory, zeleninový salát, chléb, omáčky)

Pro vegetariány nabízíme i bezmasá jídla.

Horská kola
Můžete využít půjčovnu horských kol a užít si den po trasách národního parku.  Navštivte nejkrásnější místa Českého Švýcarska na kolech.

 

Pro skupiny a firmy

Nabízíme uspořádání firemní nebo společenské akce, společné posezení u bohatě prostřeného stolu. Jestli budete chtít pečený bůček na prkénku, grilované maso, šunku od kosti, pečenou kachnu, nebo jen obložené mísy na studeno je na Vás, ale my to pro Vás rádi uděláme.

Koloběžky 2016 na Tokánislaňování hory pro firemní akcelanový park pension Tokáň JetřichoviceKoloběžky

OTEVÍRACÍ DOBA půjčovny koloběžek 2016

Duben – Červen :   pátek – neděle, státní svátky 11:00 – 16:00
Červenec - Srpen :   denně 11:00 – 17:00
Září - Říjen :   pátek – neděle, státní svátky 11:00 – 16:00
     
    Mimo tuto dobu předem rezervujte: 724 074 038

 

CENÍK – PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK 2016

KOLOBĚŽKA / 1 jízda  
TERÉNNÍ zelená (> 80kg) 200 Kč
MODRÁ <80 kg 125 Kč
STŘÍBRNÁ 75 Kč
Záloha pro skupinu 500 Kč

Pro půjčení koloběžek se obraťte přímo na obsluhu koloběžek, případně na personál penzionu.

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Rezervace/Email
Stravování

Restaurace v penzionu

 • Restaurace je opravena do původního loveckého stylu.
 • V chladných dnech Vás zahřejí netradiční kamna bulerjany na dřevo.
 • Stylově zařízená restaurace má kapacitu 40 míst.
 • Pro uzavřené oslavy můžeme nabídnout samostatný sál pro 30 osob.
 • Venkovní terasa krytá slunečníky má připraveno 60 míst.

 

Možnosti v okolí

Úzké schody

Romantická procházka skalními průrvami v blízkosti chat penzionu Tokáň. V 19. století byla tato trasa zpřístupněna schodištěm díky iniciativě majitele českokamenického panství, knížete Ferdinanda Kinského. Okruh od penzionu Tokáň přes Úzké schody trvá přibližně 1 hodinu chůze i s přestávkami na výhledy. Úzké schody jsou také někdy nazývány "Myšími dírami".

Cesta, schůdky i žebříky byly v nedávné době opraveny. Stejnou cestou jdete pouze první kilometr, skalami poté vede okruh, můžete se rozhodnout na vrcholu, zda pokračovat po žluté směrem do Doubice, nebo se vrátit po schůdkách na přístupovou cestu zpět do penzionu Tokáň. Vzhledem k výstupům po žebříkách není trasa vhodná pro kočárky. Žebříky je možno obejít po strmějších schodech, tedy s pejsky se trasa absolvovat dá.

Kinského okruh

Vyhlídkový okruh začíná přímo u penzionu Tokáň. Za chatami naleznete bílé značení, které Vás provede přibližně 20 minutovým okruhem po skalních vyhlídkách. Ve skalách jsou vytesány na mnoha místech schody, které poukazují na dávnou historii tohoto místa.

Nechal je vybudovat kníže Kinský, který si Tokáň oblíbil pro své lovecké vyjížďky. Vystoupáte přímo na skaliska nad penzionem, kde najdete nádherné výhledy směrem k Vysoké Lípě a do Saského Švýcarska. Západy slunce jsou tady opravdu nádherné. Cesta se poté stáčí směrem k Doubicím, kde uvidíte skalní bloky, ve kterých jsou ukryty Úzké schody. Dál pohodlně sestoupáte po stezce k silnici přibližně 100 m od penzionu Tokáň.

Jetřichovické vyhlídky

Přibližně 20 minut po červené značce směrem od penzionu Tokáň se nachází nádherné místo a tím je Rudolfův kámen (Ostroh). Z vrcholku skály je kouzelný výhled do všech stran, kruhových rozhledů je v Českém Švýcarsku opravdu pomálu. Na vrcholku skalního sloupu, kam se dostanete po žebřících, najdete také dřevěný altánek, který Vám poskytne přístřeší v případě špatného počasí.

Název dostal podle knížete Rudolfa Kinského, který skálu poprvé navštívil roku 1824 a později zde nechal vybudovat přístřešek, ke kterému vedlo 170 schodů. Po četných změnách bylo v roce 1992 instalováno nové schodiště a o rok později zřízen zcela nový přístřešek. Skálu tvoří proželezněný pískovec. Železité inkrustace zde vytvářejí pokličky, roury a jiné pozoruhodné tvary.
Pokud se vrátíte zpět po červené na křižovatku, kde budete pokračovat směrem do Jetřichovic, dovede Vás cesta na další krásná vyhlídková místa. A to Vilemíninu stěnu a Mariinu skálu.

Vilemínina stěna je skalní ostroh původně nazývaný Černá stěna. Název dostal na památku kněžny Vilemíny Kinské, matky majitele panství. V polovině 19. století byl na vrcholu postaven vyhlídkový altán v podobě poustevny, který ale bohužel časem zchátral a nikdy nebyl obnoven. Je odtud úchvatný výhled na Jetřichovice a Růžovský vrch.

Mariina skála byla původně požární pozorovatelna. Turisticky se zpřístupnila až v roce 1856 knížetem Ferdinandem Kinským. Z původního názvu Velký Ostrý byla skála přejmenována podle manželky majitele panství - kněžny Marie Anny Kinské. Na jeho vrcholku byl roku 1856 postaven jednoduchý útulek dostupný 240 schody, který byl posléze přestavěn až do dřevěné podoby.

Dne 9. 9. 2005 Mariina vyhlídka shořela nedbalostí turistů. Nová obdoba oblíbeného výhledového altánku byla na skálu umístěna v roce 2006.

 

Šaunštejn

Jeden z nejkrásnějších skalních hrádků Českého Švýcarska leží při České silnici severně od obce Vysoká Lípa při červené značce k Malé Pravčické bráně. Původně to byl berkovský hrad založený v 13. století. Bohužel začátkem 16. století hrádek zpustl a zanikl. Z vrcholu Šaunštejnu je nádherný výhled do kraje, jemuž dominuje Růžovský vrch.
Na vrchol hrádku se dostanete po schodech a žebřících skalními průrvami. Nahoře je oplocení a jsou vybudovány kovové můstky pro snazší pohyb na vyhlídce.

Dolský mlýn

Dolský mlýn leží v údolí řeky Kamenice, v okolí značené cesty do Vysoké Lípy, Kamenické Stráně a do Jetřichovic. Po žluté směrem od Jetřichovic vede štěrková cesta vhodná i pro sportovní kočárky. Od Vysoké Lípy se dá po modré sestoupit do kaňonu řeky Kamenice, cesta je sice strmá, ale velmi pěkná. Zde doporučujeme pevnou obuv vzhledem k náročnějšímu terénu.

Poprvé byla doložena stavba z roku 1515 jako mlýn o třech kolech (jedno kolo pohánělo pilu a dvě potom mlecí zařízení). Nově byl vystavěn i s budovou pekárny v roce 1727. Při nedostatku vody sloužil i jako sladovní mlýn pro bynovecký zámecký pivovar. Roku 1814 byl mlýn doplněn o budovu palírny. Koncem 19. století zde končila trasa pramic Ferdinandovy soutěsky, tehdy došlo k vybudování hostince. Posléze zde několik let sídlila finanční stráž. Mlýn zůstal po roce 1945 opuštěn, dnes už tu naleznete pouze romantickou zříceninu.

Možná si na Dolský mlýn vzpomenete, když uvidíte pohádku „Pyšná princezna“. Právě tady se natáčely záběry, ve kterých se princezna schovávala u mlynáře před královými vojáky. Tehdy byl ještě mlýn funkční, později ovšem vyhořel a zchátral.

 

Pravčická brána

V počátcích turistického objevování krásy Pravčické brány stával u její paty malý kůrou pobitý domek, sloužící jako výčep. Dnes už ale k Pravčické bráně neodmyslitelně patří výletní zámeček Sokolí hnízdo, vybudovaný v roce 1881. Původně bylo Sokolí hnízdo využíváno k ubytovávání významných hostů zdejšího rodu Clary-Aldringenů. Dnes se v přízemí dochovala stylová restaurace vyzdobená původními malbami.

Přístup na samotnou Pravčickou bránu byl již v roce 1980 zakázán. Kdyby se tak nestalo, měkký pískovec by se pod velkým počtem turistů prochodil a hrozilo by prolomení oblouku.
Pokud se chystáte na Pravčickou bránu, doporučujeme začínat výlet na Mezní Louce. Zde můžete zaparkovat auto a vydat se pěšky po červené značce – nově zrekonstruované Gabrielině naučné stezce. Přestože je Pravčická brána vzdálena od Mezní Louky přibližně 4 km, cesta terénem trvá určitě hodinu a půl. Od Pravčické brány můžete pokračovat po červené značce z kopce dolů až do Hřenska, kde Vám doporučíme navštívit soutěsky Kamenice s plavbou po řece Kamenici. Odtud se dále dostanete přes Meznou zpět na Mezní Louku.

Soutěsky Kamenice

První ze soutěsek je pojmenovaná po knížeti Edmundu Clary-Aldringenovi, tedy Edmundova soutěska. Stěny soutěsky tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů.
Plavba na pramičkách je dlouhá 960 m, navazuje za ní pěší stezka po levém břehu k Meznímu můstku, odkud je možné pokračovat dál do Divoké soutěsky nebo vystoupit po schodech do Mezné.

Druhá, Divoká soutěska, byla pro jízdu na pramicích a pěší turistiku upravena v roce 1898 zásluhou Horského spolku pro České Švýcarsko, založeného roku 1878 v Děčíně. Plavba na pramicích je zde sice přibližně o polovinu kratší, o to ale působivější. Příroda zde vytvořila nádherné přírodní scenerie.