Penzion U Fojtíků

Kraj: 
Jihomoravský kraj
Okoli: 
Hodonín, Čejkovice
Oblast: 
Lednicko - valtický areál

Informace

Popis

Penzion U Fojtíků a Vinařství Fojtík - ubytování Čejkovice

Přijemně strávené chvíle a ubytování ve stylovém rodinném penzionu můžete prožít u nás na Penzionu U Fotíků. Penzion se nachází na okraji obce Čejkovice v ulici Pod Novosady, mezi vinnými sklípky a je obklopen vinohrady, což je pro mnohé po ránu nezapomenutelný pohled do vinice zalité sluncem. Obec Čejkovice je známá s dávnou tradicí pěstování vinné révy a možností ochutnání dobrých a lahodných vín. Za návštěvu také stojí zdejší sklepní vinárna Templářských rytířů se znamenitou kuchyní a kvalitními víny.

 

Popis penzionu

Celková kapacita ubytování je 33 lůžek. V penzionu se nachází celkem 11 pokojů, z toho jsou 1x apartmán, 3x dvoulůžkový, 4x třílůžkový, 1x čtyřlůžkový, 1x pětilůžkový, 1x sedmilůžkový pokoj. Jedná se o nadstandardně zařízené pokoje v novém penzionu s krásným výhledem do vinic.

Na každém pokoji je vlastní soc. zařízení - WC, sprcha - s nočním osvětlením, TV, WIFI.

V penzionu je možné pořádat firemní školení, semináře a výjezdní zasedání. To vše může být spojeno s degustací vína v našem vinném sklípku, který se nachází pár kroků od penzionu.

 

Degustace vín v penzionu

Na přání lze objednat řízenou degustaci vín. Dále je možné zajistit studené pohoštění či teplou večeři formou bohatého rautu /možn. losos, husí játýrka, řízečky, tatarák – záleží na domluvě/.

Pro milovníky folklóru zajistíme i cimbálovou muziku. Součástí řízené degustace je prohlídka sklepů i výrobních prostorů a ochutnávka 12 odrůdových vín s odborným výkladem v čase 19.30hod. -23 hod s vinařem, poté je možno posedět u vína formou volné zábavy bez vinaře, konzumace vína je neomezená.


Vinařství Fojtík

Rozvoj našeho vinařství probíhal pomalu jak se říká na koleni. Navazovalo na rodinnou tradici, ale v roce 2000 mu zdárný směr udal dnešní majitel. Naše vína jsou typická jiskrnou barvou a svými líbivými ovocnými
a květinovými vůněmi.

V současné době obhospodařujeme 1,5 ha vinic a jelikož naše produkce hroznů nepokryje poptávku vín tak zpracováváme hrozny od vybraných pěstitelů, při sklizni je kladen důraz na vysokou cukernatost a kvalitu hroznů. Veškerou produkci hroznů si zpracováváme sami na základě nových technologií a to za využití šetrného odstopkování, pneumatického lisu, nerezových nádrží na víno s regulací chlazením a ohřevem vinného moštu za účelem získání aromatických a zároveň harmonických vín.

Využitím této moderní technologie řízeného kvašení a biologického odbourávání jablečné kyseliny se tak zvyšuje kvalita moku.

V našem vinném sklepě se vyrábí celkem 18 odrůdových vín, ročně se u nás zpracuje asi 40t hroznů bílých i červených a z toho se vyrobí 30.000 lahví odrůdových vín. Vinařství Fojtík se převážně zaměřuje na výrobu vín přívlastkových, ale jako doplněk vyrábíme vína slámová, ledová a barikovaná. Naše vína jsou typická jiskrnou barvou a svými líbivými ovocnými a květinovými vůněmi, svěží kyselinou a harmonickou vyvážeností. Jsou oblíbená jak u milovníků vín, ale také byla oceněna od odborných degustátorů a komisařů.

Z posledních úspěchů je třeba zmínit, že vítězem kategorie Vinum JUVENALE 2005 se stalo naše Veltlinské zelenépozdní sběr a zlatá medaile Vinum JUVENALE 2005 získal náš Cabernet Moravia - pozdní sběr, Vinné trhy Čejkovice 2005 – vítěz bílých vín byl náš Tramín – výběr z hroznů.

 

Vinice Vinařství FojtíkVýroba vína Vinařství FojtíkOdrůdy vína Vinařství Fojtík

 

Ve Vinařství Fojtík můžete uplatnit fakturaci FKSP

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 776 333 483, +420 776 333 283

Adresa: Pod Novosady 955, Čejkovice

www: www.vinofojtik.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.