Penzion U Křížové cesty - Jeseníky

Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Okolí: 
Ruda - Tvrdkov
Oblast: 
Jeseníky

Informace

Popis

Penzion U Křížové cesty - rodinné ubytování v Jeseníkách

Penzion stojí ve staré hornické osadě, kde se těžila železná ruda, a nabízí útulné zázemí až pro dvacet osob ve čtyřech pokojích. V Rudě můžete navštívit barokní kostel Panny Marie Sněžné, který dal postavit v letech 1756–1758 uničovský rychtář Jiří Greschenberger jako poděkování za záchranu svého života při nebezpečném pádu do rokle v tamním lese. Jeho interiér ve světlých barvách zdobí mimo jiné mramorový oltář, kopie obrazu Panny Marie Sněžné z římské baziliky a sochy sv. Jáchyma a sv. Anny. Od kostela vede křížová cesta až na vrchol Křížového vrchu. Čtrnáct zastavení má podobu srdce s reliéfy pašijových scén, na konci křížové cesty stojí sousoší Kalvárie. Od roku 2018 je křížová cesta s kostelem národní kulturní památkou.

Penzion je situován v krásné přírodě Jeseníků.

 

Vybavení penzionu

 • Internet Wifi
 • Televize
 • Vybavená kuchyně
 • Sporák
 • Samostatní trouba
 • Gril
 • Mrazák
 • Nádobí
 • Lednička
 • Úschovna kol
 • Wc + koupelna
 • Zahrada, dvorek
 • Teplá voda
 • Venkovní posezení
 • Penzion pro rodiny s dětmi
 • Zákaz kouření
 • Zákaz psů

 

Naše další ubytování

 

Apartmány Mezivodí v Beskydech

Chata Poustevna - Jeseníky

Penzion Johannes - Stará Ves v Jeseníkách

Apartmán Lyra - Jeseníky, Vrbno pod Pradědem

Rekreační dům Emauzy - Beskydy

 

Galerie
Kontakt

Mobil: +420 731 625 715

Adresa: Ruda 37, 793 44 Tvrdkov

www: Penzion U Krizove cesty

 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Možnosti v okolí

Naše apartmány najdete v krásném prostředí trojice moravskoslezských pohoří – v Nízkém a Hrubém Jeseníku a od léta 2021 také v Beskydech. Je to trojice míst s jedinečnou atmosférou i velkou nabídkou turistických možností v létě i v zimě.

Trojice je zároveň starým křesťanským symbolem a odkazuje na původní využití některých budov zrekonstruovaných Biskupstvím ostravsko – opavským, ve kterých apartmánové ubytování nabízíme. Bude vás víc lákat přestavěná fara s krásnou zahradou, která soutěžila o stavbu roku? Nebo chata uprostřed lesů bez elektřiny, s vodou z horského potoka, v místě bez světelného smogu, a tedy nejkrásnější noční oblohou? Jedno lepší než druhé, nemyslíte? Nabídka Apartmánů u Trojice je rozmanitá.

Staré latinské přísloví říká, že tři tvoří společenství. Ať vyrazíte do Beskyd či Jeseníků s rodinou nebo partou přátel, vytvoříme vám v objektech Apartmánů u Trojice příjemné zázemí pro společně prožité chvíle odpočinku.

 

Tipy na výlety v okolí

Rejvíz

Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se na ploše 396,63 ha v severovýchodní části Hrubého Jeseníku v masivu Orlík. Území je rozvodím Černé Opavy a Vrchovištního potoka, které je položeno v nadmořské výšce 750 až 790 m v široké, mělké pánvi mírně skloněné k východu. Unikátnost přírody této rezervace je podmíněna geologickou minulostí a klimatem.

Hranice rezervace jsou vyznačeny na kmenech stromů dvěma červenými pruhy a tabulkami se státním znakem. Okrajové pásmo rezervace tvoří smrkový les o výměře 67,39 ha, jehož charakter se mění směrem ke středu chráněného území v porosty s borovicí blatkou.

Lokalita je významným biotopem pro mnoho vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů. Zachované přírodní hodnoty rejvízského rašeliniště jsou nejen objektem vědeckého výzkumu, ale i velmi atraktivní z hlediska cestovního ruchu.

 

Praděd - Nejvyšší hora Moravy

Kdo nebyl na Pradědu, jako by ani nenavštívil Jeseníky. Nejvyšší hora Moravy a současně nejvyšší vrchol pohoří Hrubý Jeseník dosahuje nadmořské výšky 1 492 metrů nad mořem. A především výhledy z vrcholu stojí za výlet!

Hosté Apartmánů U Trojice se na Praděd pěšky nejsnáze dostanou z Karlovy Studánky. Malebná je například žlutá turistická trasa údolím Bílé Opavy. Stezka divokým kaňonem končí u chaty Ovčárna. Poslední tři kilometry až na vrchol Pradědu jsou pak procházkou po široké silnici. Pokud vám to do kopce nešlape dobře, vyjeďte z Karlovy Studánky na parkoviště k Ovčárně autem nebo autobusem.

Ať se dostanete na Praděd jakkoliv, určitě se na vrcholu nechte vyvézt výtahem na rozhlednu ve výšce 1 565 metrů. Za dobrého počasí přehlédnete kus České republiky od Krkonoš až po Beskydy. Za návštěvu stojí také stylová restaurace v budově vysílače. Když se tam dobře občerstvíte, osm kilometrů zpět do Karlovy Studánky zvládnete hravě.

 

Bílá Opava - úchvatný kaňon s vodopády

Řeka Bílá Opava vytvořila na svém horním toku úchvatný kaňon. Proud se dere skrz skály a vytváří tak divokou scenérii vodopádů a šumící dravé vody. Tento kout přírody patří k tomu nejkrásnějšímu, co můžete na Moravě a ve Slezsku navštívit.

Ideální výchozí bod pro hosty Apartmánů U Trojice je malé parkoviště na silnici mezi Karlovou Studánkou a Vidly. Pětikilometrová procházka směrem nahoru po žluté značce je místy technicky náročná, je třeba překonat několik lávek a větších kamenů. Nejedná se ale o nic, co by nezvládl průměrně zdatný turista.

Cílem pro návštěvníky údolí Bílé Opavy bývá často chata Barborka. Tam si dají něco dobrého na zub a vracejí se zpět mírným sestupem po modré turistické značce do Karlovy Studánky. Celou trasu lze bez potíží zvládnout za čtyři hodiny a rozhodně je lepší ráno vyrazit dříve. Snáze totiž zaparkujete a užijete si trasu bez větších davů.

 

Velká Kotlina - Po modré do Pradědovy zahrádky

Několik měsíců v roce je Velká Kotlina schovaná pod metrovými závějemi sněhu. Tu a tam se kotlem převalí lavina. Když ale sníh na jaře zmizne, změní se toto úžasné místo k nepoznání. Zeleň kosodřeviny a trav se promíchá s barvami vzácných květin a vytvoří dechberoucí scenérii.

Pokud jste ubytovaní v Apartmánech U Trojice, můžete se do Velké Kotliny vydat z Karlova. Naučná stezka vás provede společně s modrou značkou podél horního toku řeky Moravice. Les se postupně změní v kleč a vysokohorské louky poseté kameny.

Až dorazíte pod ty největší Petrovy kameny v nadmořské výšce 1446 metrů, můžete se rozhodnout, jestli se občerstvíte na Ovčárně a pak se vrátíte stejnou cestou zpět. Nebo zabočíte na hřeben Vysoké hole a po červené a zelené sejdete zpět do Karlova. Tak jako tak, čeká vás krásná příroda a nezapomenutelný zážitek.