Penzion Zděná Bouda

Kraj: 
Královéhradecký kraj
Okoli: 
Hradečnice
Oblast: 
Krkonoše, Východní čechy

Informace

Popis

Penzion Zděná Bouda - stylový penzion s restaurací

Náš penzion je určen pro gurmány, kteří upřednostňují českou kuchyni a pro milovníky krásné přírody a volnočasových aktivit pod širým nebem. Najdete nás na kraji lesa přímo na cyklo a inline stezce a přitom jen 5 km od centra města. Penzion nabízí ubytování ve zrekonstruovaných a moderně zařízených pokojích se snídaní zdarma. Pro děti možnost využít dětské hřiště a venkovní gril. K dispozici je 20 parkovacích míst přímo u objektu.Restaurace nabízí mimo pohostinství také pořádání svateb, firemních večírků a jiných oslav.

Nedílnou součástí našeho areálu je dětské hřiště, kde se Vaše ratolesti vydovádí, zatímco Vy si můžete v klidu vychutnat svůj chmelový nápoj.

 

Ubytování v penzionu

Našim klientům nabízíme příjemné a komfortní ubytování v klidné části Hradce Králové. V areálu penzionu je k dispozici rozsáhlé parkoviště, které může využít i auto s přívěsem či autobus. Snídaně formou bufetu je zahrnuta v ceně. Po dohodě je možno uschovat kola i poskytnout přistýlku. Přímo u penzionu je zastávka Zděná Bouda, kam jezdí městská hromadná doprava číslo 9. Domácí mazlíčci jsou u nás vítáni.

 

Pokoje

 • V případě nedostatečné kapacity lůžek při větších akcích pro Vás rádi zajistíme ubytování na jiném místě včetně dopravy.
 • Pokoje jsou nově a moderně zařízené. Interiér působí útulným a čistým dojmem.
 • Kapacita penzionu čítá celkem 16 lůžek v sedmi pokojích: 1x jednolůžkový pokoj s WC a sprchovým koutem, 3x dvoulůžkový pokoj s WC (2x sprchový kout, 1x vana), 3x třílůžkový pokoj s WC (2x sprchový kout, 1x vana).
 • Na pokoje je možnost umístit přistýlku, disponujeme celkem třemi.
 • Každý pokoj má své sociální zázemí, připojení k wifi síti, LCD televizi a rychlovarnou konvici.
 • V případě potřeby je možnost použít lednici, která je zákazníkům k dispozici na chodbě penzionu.

 

Svatby v penzionu

Svatba je v životě každého člověka velký a nezapomenutelný okamžik. Každý detail dne „D“ se stává jedinečným a krásným nejen pro novomanžele, ale i pro všechny svatební hosty. Do tohoto kouzelného dne patří i svatební hostina a pokud nám její uspořádání svěříte, uděláme vše pro Vaši spokojenost. Jsme připraveni splnit Vaše tajná a vysněná přání. Klidné a romantické prostředí nedaleko centra Hradce Králové, příjemný personál, výborné jídlo a svatební výzdoba podle Vašich představ. Ale především soukromí a pohodová atmosféra s nádechem výjimečnosti. Takový může být Váš svatební den v Restauraci a penzionu Zděná Bouda.

 

Penzion Zděná Bouda - svatební hostinaPenzion Zděná Bouda - kouzelné svatby na míru

 

Oslavy a další akce

Soukromé a firemní oslavy včetně grilování, bohatého rautu a kompletní nabídky služeb na míru. Zakládáme si na osobním přístupu a ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, proto našich služeb využívají i mimo Hradečtí hosté z řad menších firem i nadnárodních korporací. Není důležité, jestli si přejete oslavu narozenin pro 30 osob nebo firemní akci pro 300 zaměstnanců, vždy od nás můžete očekávat osobní přístup a perfektní služby.

Pro pohodlný přístup Vám je k dispozici bezplatné parkoviště přímo u našeho areálu. V případě nedostatečné kapacity lůžek při firemních i jiných akcích nabízíme našim hostům možnost přespání v jiném ubytovacím zařízení v Hradci Králové, tuto službu pro vás rádi zdarma zařídíme.

 

Uspořádáme následující akce:

 • Firemní akce
 • Soukromé akce
 • Smuteční hostiny
 • Obchodní schůzky
 • Školení
 • Catering u Vás doma
 • Promoce a Výročí

 

Spokojenost Vás i Vašich hostů je pro nás na prvním místě, proto jsme připraveni postarat se při větších oslavách i o odvoz do centra města.

 

Firemní akce

Máme bohaté zkušenosti s firemními akcemi všeho druhu, můžete mít u nás letní párty s kapacitou areálu 400 osob nebo Vánoční večírek ve vytápěném párty stanu pro 150 osob. Raději by jste vnitřní prostory pro své zaměstnance v reprezentativním prostředí zimní zahrady? Vnitřní prostory restaurace čítají v zimě cca 100 míst. Naši hosté u nás oceňují polohu na kraji lesa, kde se dá pořádat spousta team buildingových aktivit včetně nabídky paintballového hřiště. Pokud si přejete nabídku takzvaně na „klíč“ zajistíme pro Vás kromě občerstvení i volnočasový program včetně barmanského či jiného vystoupení. Není pro nás problém zajistit jakoukoliv aktivitu si budete přát.

 

Školení

Pro tyto účely jsme Vám schopni připravit prostory salonku nebo stanu, kapacita v takovém případě čítá 40 respektive 100 osob, v divadelním uspořádání 70 a 200 míst. Promítací plátno a flipchart jsou samozřejmostí stejně jako data projektor, který je za poplatek 500 Kč/den. Rádi pro Vás připravíme nabídku coffee breaku dle Vašich představ. Školení se dá vhodně zkombinovat s ubytováním, jehož součástí jsou i snídaně.

 

Catering u Vás doma

Svatební hostiny, firemní večírky, oslavy narozenin, promoce, výročí, garden party. Všude, kde je potřeba dobrého jídla a nápojů,  Vám rádi pomůžeme s uspořádáním nezapomenutelné oslavy. Pokrmy nejen zhotovíme, ale i dovezeme na přesné místo určení, zařídíme obsluhu, která se bude starat o hosty a průběžně doplňovat rautové stoly a nápoje. Po dohodě lze stoly dozdobit dekorací. Pro své zákazníky připravujeme i akce takzvaně na „zelené louce“, kdy nám klient ukáže na jakém pozemku si akci přeje a my dodáme naprosto vše potřebné včetně podia, ozvučení, osvětlení hudby, stolů, židlí a v neposlední řadě catering v podobě vybraného jídla a nápojů  Vše na míru a přesně podle Vašeho přání. Působíme především v Hradci Králové a okolí, ale nebráníme se ani jiným koutům republiky.

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

1 lůžkový pokoj/noc se snídaní: 990 Kč
2 lůžkový pokoj/noc se snídaní: 1 490 Kč
3 lůžkový pokoj/noc se snídaní: 1 890 Kč

Přistýlka 400 Kč/osoba/noc
Poplatek za Vašeho domácího mazlíčka činí 100 Kč za jednu noc.
Uvedené ceny jsou platné od 1. ledna 2016.

CHECK IN – 14-20 hodin
CHECK OUT – do 10 hodin
V případě, že by Vám nevyhovoval čas příjezdu do 20 hodin, je třeba nahlásit změnu při rezervaci ubytování.

 

V případě zrušení rezervace ubytování 24 hodin a kratší před příjezdem platí zákazník storno poplatek ve výši 100% ceny pokoje. V případě pozdního příjezdu (po 20 hodině) má penzion právo připočítat k ceně pokoje částku 300 Kč.

 

Kontakt

Mobil: +420 605 020 254, +420 774 692 345

Adresa: Hradečnice 633/1, 500 09 Hradec Králové

www: zdenabouda.cz

 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Stravování

Restaurace Zděná Bouda

Restaurace je rozdělena do několika částí: salonek, prostor před barem, zimní zahrada a přilehlá terasa. V případě Vašeho přání vaříme pokrmy z restaurace i do nového párty stanu.

Restaurace nabízí mimo pohostinství také pořádání svateb, firemních večírků a jiných oslav. Příjemné posezení naleznete v prostorách nekuřáckého salonku, který pojme až padesát hostů. K dispozici máme také terasu (za chladného počasí Vám rádi nabídneme deku) a zahrádku sousedící s dětským koutkem.

Snažíme se, aby všechny suroviny pro přípravu pokrmů byly maximálně čerstvé, a v tomto duchu jsou vybíráni i naši dodavatelé, zároveň si bylinky a část zeleniny pěstujeme sami. Kromě poledního menu zákazníkům přinášíme i víkendové a speciální měsíční menu. Inspiraci čerpáme převážně ve staročeské a české kuchyni.

 

Zimní zahrada

Unikátní projekt, ve kterém bylo použito několik materiálů, které vzájemně dotváří pocit vzdušnosti a lehkosti. Při tvorbě jsme měli 3 zásadní požadavky a to, aby prostor byl v létě co nejvíce otevřitelný, v zimě perfektně vytopitelný a poslední požadavek byl reprezentativní vzhled. Jak se nám to povedlo můžete přijít posoudit osobně jak v létě tak především v zimních měsících nabídne zimní zahrada úchvatné pohledy na okolní zasněženou krajinu.  Za zmínku stojí bezrámová posuvná okna, díky kterým jde objekt celý otevřít, dále střecha z posuvných lamel na dálkové ovládání a designová stěna, kterou tvoří přírodní mech, kámen a stěna se stékající vodou. Celý prostor dotváří osvětlení rozdělené do několika sekcí, které umožňuje nasvítit živý mech nebo si vybrat jakoukoliv barvu, která osvítí celý prostor dle Vašeho přání, tato možnost je velmi oblíbená při pořádání svatebních oslav, kdy si novomanželé mohou sladit barevné spektrum s barvou své výzdoby na stolech, samozřejmostí je možnost připojit si disk s vlastní hudbou. Kapacita zimní zahrady je 40 osob.

 

Stan

Perfektní místo v létě když paří sluníčko a Vy hledáte stín, v zimě naopak poskytne veškerý komfort díky vytápění. Jedná se o multifunkční prostor kde v létě probíhají svatby, oslavy ale i obědy a večeře a v zimě školení a firemní večírky. Prostor se dá uspořádat dle Vašeho přání popřípadě rozdělit na více sekcí díky paravánům, které zajistí vaše soukromí. Boční plachty se dají dle potřeby vytáhnout ke stropu, aby jste se cítili doslova na dotek od lesa nebo v případě nepříznivého počasí zatáhnout a do stanu nepronikne ani kapka.Stan byl vytvořen se záměrem mít prostor vhodný pro větší soukromé i firemní akce (kapacita až 150 osob) a zároveň, aby fungoval jako odpočinková zóna, proto bude jednu jeho část tvořit dětský koutek pro děti a jejich rodiče, který se v případě potřeby odklidí, aby vznikl prostor pro taneční parket.

 

Terasa

V případě hezkého počasí se můžete slunit na otevřené terase, která má kapacitu 30 míst a skvěle se hodí pro vychutnání Vašeho oblíbeného drinku ať je to v létě Aperol, na podzim káva s výborným domácím dezertem a na jaře svařené víno s višněmi.

 

Salonek

Příjemné posezení naleznete v prostorách nekuřáckého salonku, který pojme až padesát hostů a jeho uspořádání solů a židlí je variabilní, záleží na Vašem přání, salonek je od ostatních prostor oddělený posuvnými dveřmi takže hosté mohou mít naprosté soukromí, navíc je pro větší pohodu klimatizovaný takže si svoje jídlo můžete vychutnat i v tropických letních dnech

 

Bar

Prostor baru nabízí posezení pro 30 osob a může se v případě potřeby zkombinovat se salonkem jako jeden celek a zároveň může být pro Vaše soukromí od ostatních prostor oddělen paravany.

 

Grill Bar

Milovníci grilovaných pochoutek ocení posezení na zahrádce, kde se nachází 12 stolů se slunečníky a 75 místy k sezení. Vaše deti si mezitím můžou hrát na dětském hřišti, které sousedí se zahrádkou. Jídelní a nápojový lístek venkovního grilu se každý rok obměňuje tak, aby jste v něm vždy našli jen ty nejlepší grilované speciality a dobře vychlazené pivečko.

Pro naše nejmenší návštěvníky, ale nejen pro ně, máme v letních měsících v sortimentu zmrzlinu nebo nanuky.

 

Penzion Zděná Bouda - zimní zahradaGrill Bar penzion Zděná Bouda - dětské hřiště

 

Možnosti v okolí

Možnosti v okolí penzionu

Náš areál je na kraji lesa, který svým vzhledem připomíná spíše parkovou úpravu, přitom autem jen 5 minut od centra města.  

 • Ke sportovnímu vyžití v nejbližším okolí najdete tenisové hřiště, paintballové hřiště, jízdárnu, sportovní studio GoMan-go, kuželnu i bowling.
 • Ke koupání doporučujeme Stříbrný rybník, a když Vás omrzí voda, tak můžete přímo zde poměřit své síly v lanovém centru.
 • V Malšovicích naleznete poštu, bankomat, potraviny a za rohem Nákupní centrum Futurum. Vše je v docházkové vzdálenosti.

 

Zajímavá místa v lese

Cyklostezka

Přímo u penzionu začíná unikátní 16ti kilometrová inline a cykostezka, která Vás zavede do městských lesů. Okruh byl vybudován v roce 2015, a jak již bylo zmíněno, v České republice je unikátní tím, že jeho trasa vede v celé délce lesem. Díky příznivému profilu je okruh vhodný i pro začínající bruslaře, děti a vozíčkáře. K dispozici je několik odpočívadel, občerstvení a dokonce i krytá ohniště pro případ, že by jste si po cestě chtěli něco ugrilovat. Ke sportovnímu vyžití v nejbližším okolí náleží tenisové hřiště, paintballové hřiště, jízdárna, sportovní studio GoMan-go, kuželna i bowling.

 

Pohádková stezka

Královéhradeckými lesy vede unikání pohádková stezka plná příběhů, které skrývají mnoho lesních ponaučení a tajemství. Trasa dlouhá přibližně 2,5 km se vine od Mazurovy chalupy a končí u rybníka Výskyt. Návštěvníci se v krásné přírodě postupně seznámí s pohádkami a postavičkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové, jako jsou například drak Větvička, kouzelník Šišule či borůvková víla. Jednotlivé pohádky na panelech doprovází postavičky vyřezané místním řezbářem.

 

Rytířské hradiště

Nedaleko rybníků Kříž a Češík v okolí lesního hřbitova se nachází unikátní přírodní dětský park Rytířské hradiště. Zde mohou malí i velcí návštěvníci obdivovat rytíře, princezny, ale i čarodějnice a jiné pohádkové postavy. Hradiště umožňuje pozorovat okolní lesy pohledem z hradní věže či využít pískoviště, bludiště s prolézačkami nebo si opéct buřty na ohništi. Hradiště je vyzdobeno kresbami dětí z výtvarné školy paní Marty Pohnerové a dřevořezbami řezbáře pana Miroslava Kříže. Cesta k hradišti je dobře značená, nenáročná a vhodná jak pro kočárky, tak i pro hendikepované.

K rytířskému hradišti jsou značeny dvě trasy – první, vhodná spíše pro kočárky a hendikepované, vede od Zděné boudy okolo rybníčka Češík (délka 1 km), druhá, charakterem spíše lesní pěšina, je značena od Zděné boudy okolo naturálního pohřebiště (délka 700 m). Obě trasy naleznete vyznačeny ve fotogalerii níže.

Přístup do areálu je možný celoročně, vstup není omezen žádnou provozní dobou.

 

Mazurova chalupa

Největším objektem s rekreačním zázemím na území královéhradeckých lesů je Mazurova chalupa poblíž Hoděšovic. Historicky zde stály chalupy dvě a to již před 250 lety. Jednu z nich vlastnil i sedlák Josef Mazura, později se z ní stala dřevěná hájenka. Zchrátralý objekt se dočkal kompletní rekonstrukce až v letech 2008 – 2009. U Mazurovy chalupy se nachází začátek pohádkové stezky.

Okolí Mazurovy chalupy je zařazeno mezi evropsky významné lokality a v roce 2002 bylo vyhlášeno přírodní rezervací. Chalupa je proto vyhledávanou a oblíbenou výhlední zastávkou, ležící na hlavních cyklotrasách vedoucích z nedalekého města Hradec Králové.

 

Stezky i pro vozíčkáře

Komplex městských lesů na okraji Hradce Králové nabízí řadu možností pohybu v přírodě. V pořadí čtvrtá (v ČR) značená trasa pro vozíčkáře umožní přiblížit tento prostor i tělesně postiženým. Připraveny jsou dvě trasy – modrá od Lesního hřbitova k rybníku Výskyt a červená z Nového Hradece Králové lesními cestami opět k rybníku Výskyt. Značené trasy dávají možnost jejich vzájemné kombinace a také možnost najít si vlastní trasy s napojením na značené stezky. Pro vozíčkáře jsou také vhodné všechny asfaltové lesní cesty.

Trasa modrá – začínající na konečné autobusu č. 9 u Lesního hřbitova, kde je rovněž veřejné parkoviště a vede po asfaltové cestě k rozcestní ve Vlčích jámách, kde křižuje trasu červenou. Pokračuje k dalšímu rozcestí U Dvou šraňků. Odbočuje doleva spolu s červenou pěší trasou a pokračují společně až k rybníku Výskyt (3 km).

Trasa červená – na tuto trasu lze nastoupit již na konečné autobusů č. 1 a 2 na Novém Hradci Králové, odkud se spolu se zelenou pěší trasou dostanete Přemyslovou ulicí a kolem ředitelství Městských lesů HK a. s. k lávce (před lávkou naleznete malé parkoviště) nad silnicí R35. Za lávkou vede cesta lesními cestami na rozcestí ve Vlčích jámách, kde kříží modrou trasu, a pokračuje lesními cestami na rozcestí U Svinar. Trasa dále vede spolu s červenou značkou cca 300 m, pak odbočuje doprava a stále po lesních cestách se dostanete na rozcestí u rybníku Výskyt (11 km).

Trasy pro vozíčkáře jsou vyznačeny na turistické mapě Mětských lesů oranžovou přerušovanou čárou.

 

Turistické cesty vláčkem

Do mětských lesů můžete vyrazit pěšky, na kole, bruslích i koloběžce. těm, kteří si chtějí naše lesy prohlédnout, ale na delší výlet si netroufají, se nabízí možnost jet do lesta turistickým vláčkem a užít si projížďku s výkladem. Jízdy vláčku pro veřejnost realizuje Hradecká lesní a dřevařská společnost a. s. ve spolupráci s naší společností a Dopravním podnikem města Hradce Králové a. s. vždy v pondělí. V nabídce jsou dvě trasy, které se snaží obsáhnout turisticky nejzajímavější místa lesů. Kapacita vláčku je 36 míst, doporučujeme tedy rezervaci předem.

 

Obora s divokými prasaty, muflony a daňky

Královehradecké městské lesy vybudovaly novou oboru pro daňky. Nedaleko hájovny U Dvou šraňků jsou tak hned dva výběhy – nový pro daňky a starší pro divočáky, který je mezi lidmi velmi oblíbený a divoká prasata tam chodí krmit denně desítky lidí. Divoká prasata lze pozorovat i krmit z bezprostřední vzdálenosti, což je zážitek nejen pro děti, ale i dospělé návštěvníky lesa.

 

Smírčí Kříž

Ve středkověku byla možnost při trestáí provinilců uplatnit systém tzv. smírčího práva, kdy byl provinilci uložen úkol, kterým odčinil svůj zločin. Takovým úkolem mohlo být i vytesání a vztyčení kamenného kříže na místě, kde byl zločin spáchán.

Kříž se nachází v blízkosti místa „Na Haltýři” po pravé straně při cestě z Bělče do Svinar, na tzv. Bělečské cestě (dnes je zde značena červená turistická trasa). Na kameni je vytesaný kříž, dvě sekyrky, položené přes jeho ramena a zašlý nápis asi ze 16. století. Podle pověsti šli dva tovaryši koupit tele do Bělče a když se vraceli, začali se o ně hádat. Přitom se vzájemně zabili. Na paměť tomuto činu, byl zde umístěn pomníček. Kámen s vytesaným křížem je chráněn jako nemovitá kulturní památka.

 

Císařská studánka

Císařskou studánku naleznete na trase zelené turistické značky nedaleko Pomníku myslivců. V její blízkosti je také PP Císařská studánka, kde můžete obdivovat cca 170 let staré torzo smíšeného porostu buků, borovic a smrků s přimísenými duby a břízami.

V roce 1875 lesmistr František Rotter postavil zde u studánky tříhrannou kapličku na památku výročí svatby císaře Františka Josefa I. s jeho sestřenicí Alžbětou Bavorskou (svatba se udála 24. dubna 1854). Od té doby se tu říká „U Císařské studánky”. Původní mramorová deska s nápisem, zasazená ve zdi kapličky, bohužel zmizela již před rokem 1928. Možná se tak stalo na konci monarchie v roce 1918, kdy byly odstraňovány symboly spojené s Habsuburky a císařstvím.

V období před rokem 1989 byly prameny studánky poškozeny nevhodnou meliorací. Naše společnost znovu obnovila stav za pomoci dotace Programu rozvoje venkova v roce 2014 a přivedla vodu zpět do studánky.

 

Rytířské Hradiště Hradec KrálovéMazurova chalupa, Hradec Králové