Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Rekreační dům Slavonice

Kraj: 
Jihočeský kraj
Okoli: 
Česká Kanada
Oblast: 
Jindřichův Hradec

Informace

Popis

Rekreační dům Slavonice v jižních Čechách

A je tady letošní dovolená! Hledáte vhodné místo k ubytování pro letošní prázdniny? Nebo se chcete ubytovat jenom na víkendový pobyt? Město Slavonice a jeho okolí jsou každopádně ideální místo jak pro aktivní odpočinek, tak i k bezstarostnému lenošení.

Přijměte mé pozvání k ubytování v historickém centru ojedinělého renesančního města. Budu ráda, když pobytem u nás prožijete příjemnou rekreaci, odpočinete si a načerpáte nové zážitky. Nezáleží na tom, zda je před vámi dovolená, nebo víkendový pobyt. Budeme prostě rádi, když přijmete naše pozvání do kvalitního ubytování ve městě Slavonice.

okoli penzionupostel v pokoji

 

Výhodná lokalita v historickém středu města

Rekreační dům v centru města Slavonice vám poskytne jedinečné ubytování v soukromí s vysokým standardem. Rekreační dům stojí v bezprostřední blízkosti renesančního slavonického náměstí a přitom na dostatečně klidném místě. Zvuk turistického ruchu sem téměř nepronikne. Budete tak ubytováni přímo v historickém centru města Slavonice. Zároveň si ale užijete klid v jedné z nenápadných historických uliček.

Náš rekreační dům nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Je vybaven tak, aby vám poskytoval kvalitní a moderní zázemí. Díky ubytování v dobré lokaci se můžete pohodlně oddávat procházkám v historických kulisách renesančního města. Snadné jsou i výlety do okolí – do čarovných exteriérů přírodního parku Česká Kanada.

Jednotlivé pokoje rekreačního domu mají vlastní sociální vybavení. Vytápěny jsou elektrickými přímotopy. V rámci ubytování je vám také k dispozici společná kuchyňka. V chladných dnech zde můžete trávit společné chvíle u krbových kamen. V teplých dnech naopak využijete sympatické posezení na dvorku přímo pod známou slavonickou věží. V případě zájmu můžete využít i náš venkovní gril. Suterénní prostor pro ukládání kol a lyží je samozřejmostí.

 

Ubytování v penzionu

Nabízíme vám ubytování ve čtyřech pokojích. Celková kapacita rekreačního domu Slavonice je 16 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu/WC, pokojové vybavení s úložným prostorem a také televizor (bez SAT). Parkování je možné u objektu.

Všichni ubytovaní hosté mohou využívat společnou kuchyňku, která je umístěna v prvním patře rekreačního domu. Kuchyňka je vybavena dvouplotýnkovým elektrickým vařičem, lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, kuchyňským nádobím, stolem a lavicí. K dispozici je vám instantní a mletá káva.

 

Ubytování v menších pokojích

V prvním patře rekreačního domu jsou dvě jednopokojová ubytování (každé s vlastní koupelnou). Tyto pokoje jsou ideální pro rodiny s malými dětmi, ale také pro dvojice nebo tří nebo čtyřčlenné skupiny.

Pokoj č. 1 – manželská postel, rozkládací postel (dvě plnohodnotná lůžka), celkem 4 lůžka.

Pokoj č. 2 – manželská postel, rozkládací postel (tj. jedno plnohodnotné lůžko, příp. i druhé), celkem 4 lůžka.

 

Ubytování ve větších pokojích

V druhém patře rekreačního domu jsou dvě dvoupokojové ubytovací jednotky, každá opět s vlastní koupelnou. Vhodné ubytování zde najdou například rodiny s většími dětmi, které ocení částečnou samostatnost.

Dvoupokoj č. 3 – Pokoj s manželskou postelí, druhý pokoj s rozkládací postelí (dvě plnohodnotná lůžka), celkem 4 lůžka.

Dvoupokoj č. 4 – Pokoj s manželskou postelí, druhý pokoj s manželskou postelí, celkem 4 lůžka.


 

Naše další ubytování v jižních Čechách

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Adresa: Boženy Němcové č. 557, 378 81, Slavonice

 

Rezervace/Email
Možnosti v okolí

Slavonice – Turistické zajímavosti města

Město Slavonice má pro rekreanty i aktivní turisty připraveno mnoho kulturních a historických zajímavostí. Ubytujte se u nás a vypravte se na prohlídku ojedinělé zachovalého renesančního města. Vždyť, co je víc, než společné zážitky s rodinou a přáteli…

Vyhlídková věž

Dominantní vyhlídková kamenná věž z 16. století je vlastně slavonická zvonice. Je součástí areálu farního kostela Nanebevzetí Panny Marie a snadno k ní dojdete z Horního náměstí i z dolního náměstí Míru. Věž je celoročně přístupná. Když po bočním schodišti vystoupáte 172 schodů a vstoupíte na arkádový vyhlídkový ochoz, pohled z výšky na město a okolí je neopakovatelný. Slavonice máte jako na dlani a fotografie z těchto výšin ve vašem albu rozhodně nesmí chybět.

Muzeum Slavonice

Slavonické muzeum stojí v horním rohu náměstí Míru, hned vedle obecního úřadu. Z venku se tváří docela nezúčastněně a nápis „Muzeum“ už slunce z fasády téměř vyšisovalo. Za návštěvu však slavonické muzeum určitě stojí. První část expozice, která je věnována 12.–19. staletí je historická už svým provedením a nové úpravy se jednou jistě dočká. Obzvláštní pozornost si však zaslouží exponáty a nová expozice, věnovaná příběhu města Slavonice ve složitém 20. století. » Více také v samostatném článku o nejnovější historii města Slavonice.

Slavonické hradby

Rozsáhlé městské hradby byly součástí města od jeho počátku. Měly jednak ochranný význam, druhak symbolizovaly privilegované postavení Slavonic. Pozůstatky kamenné fortifikace můžete při své návštěvě obdivovat i v současnosti (zbytky masivních zdí, dvě brány, bašty či předbraní zvané barbakán). » Více o historii města najdete v samostatném článku o nejstarší historii Slavonic.

Renesanční fasády

Renesanční fasády měšťanských domů vtiskují městu Slavonice exotický a vzácně slohový charakter. Reprezentativní průčelí mnoha budov jsou vyzdobena renesančními malbami a figurálními sgrafity, výzdoba dalších je tvořena psaníčkovými (iluzivně diamantovými) nebo sgrafity ornamentálními. Další nástěnné malby se dochovaly uvnitř některých domů. Určitě je stojí za to vidět. » Více v samostatném článku o renesančních fasádách ve Slavonicích

Luteránská modlitebna

Největší rozkvět města Slavonice je neodmyslitelně spojen s 16. stoletím a obdobím náboženské reformace. Z té doby také pochází protestantská modlitebna, kterou si místní věřící zřídili ke společnému svobodnému čtení Bible. Fungovala od roku 1568 až do začátku třicetileté války. Až do dnešních dnů se však dochovala zcela unikátní interiérová výzdoba s výjevy z Apokalypsy. To rozhodně musíte vidět. » Více informacích najdete v samostatných článcích věnovaných reformaci ve Slavonicích a protestantské modlitebně.

Slavonické podzemí

K romantickým příběhům tradičně patří nejen prosluněná renesanční náměstí, hluboké lesy a hradní zříceniny, ale samozřejmě také podzemí. Čím tajemnější, tím lepší. Zatímco podzemí romantického hradu Landštejn je dnes běžným návštěvníkům prakticky nedostupné, v podzemí města Slavonice si to dostatečně vynahradíte. Na prosluněném slavonickém náměstí byste ani neřekli, že pod dlažbou ukrývá ponurá středověká sklepení, ale je to tak. Slavonický podzemní systém je už několik let přístupný pro turisty. » Více v samostatném článku o slavonickém podzemí

Slavonický potok

Potok, který prochází Slavonicemi je znám také pod německým názvem Zlabingsbach. Pramení asi šest kilometrů západně od Slavonic. Jak ale proteče Slavonicemi, prochází hranicí a teče do rakouského města Waldkirchen an der Thaya. Jeho tok přitom celou dobu sleduje „železnici duchů“ – bývalou železniční trať ze Slavonic do Dolního Rakouska. Pokud budete mít při svém pobytu ve Slavonicích chuť, můžete podél toku projít trasu od železničního viaduktu v ulici Jana Žižky, následně se napojit na ulici Na potoku a za poklidného zurčení vody si vychutnávat příjemnou procházku v konejšivé stromové aleji. To vše v bezprostřední blízkosti hlavního slavonického náměstí.
Česká Kanada a Dolní Rakousy

Další turistické zajímavosti najdete v blízkém okolí města Slavonice. Jakmile se ale rozkoukáte, určitě se budete chtít podívat do České Kanady, která u Slavonic začíná, nebo do Lesní čtvrti v Dolním Rakousku.